Субота, 24 Лютого, 2024

Штучний інтелект навчився створювати населені пункти, які нескінченно простягаються в будь-якому напрямку

Штучний інтелект під назвою InfiniCity може будувати віртуальні міста, які простягаються у всіх напрямках, здавалося б, без кінця. Це може призвести до створення світів віртуальної реальності, у яких зможуть взаємодіяти мільйони людей, або використовувати їх для навчання безпілотних автомобілів тому, як справлятися з новим оточенням.

Створення детального тривимірного середовища може бути складним процесом. Щоб створити такі віртуальні середовища, які представляють реальний світ, потрібно зібрати величезну кількість реальних даних, наприклад, за допомогою автомобілів Google Street View. Виготовлення віртуального світу без таких довідкових даних може зайняти багато часу у великої команди 3D-дизайнерів.

Син-Ін Лі з Snap Research, що є частиною технологічної компанії, що стоїть за Snapchat, і його колеги розробили InfiniCity. Це модель штучного інтелекту, яка може створювати віртуальні міста, які нагадують реальні, але простягаються нескінченно в будь-якому напрямку.

Такі простори будуть обов’язковими для будь-якого майбутнього всесвіту віртуальної реальності, яким користуватимуться великі верстви населення, каже Лі.

«Ми не можемо найняти мільйони 3D-дизайнерів для створення цих середовищ, тому в майбутньому нам дійсно знадобляться ці генеративні моделі, які допоможуть нам створити це нескінченно велике середовище, щоб ми могли вмістити мільйони або мільярди користувачів», – пояснює він.

Міста створюють у три етапи. По-перше, Лін і його команда роблять 2D супутникові карти віртуальних міст за допомогою нейронної мережі, яка була навчена на реальних картах Лондона. Потім інша нейронна мережа перетворює ці карти на хмари тривимірних пікселів, які називаються вокселями, які представляють форми, такі як будівлі чи дерева. Останній рівень введення штучного інтелекту надає цим об’єктам текстуру та перетворює їх із блокоподібних форм, щоб вони виглядали як справжні сфотографовані об’єкти.

Створення реалістичних зображень міста займає близько тижня, але після рендерингу ви можете поїхати куди завгодно, каже Лі. Або ви можете за кілька секунд перескочити до точки на відстані кількох світлових років, і груба воксельна структура буде згенерована миттєво, але для відтворення кращих зображень знадобиться близько тижня.

Окрім створення VR-середовища для мандрування людьми, такі віртуальні безкінечні міста можуть допомогти навчити безпілотні автомобілі різноманітним новим ситуаціям, каже Лі. Це корисно, оскільки безпілотні транспортні засоби, навчені керувати автострадами Каліфорнії, навряд чи зможуть впоратися з трафіком у Делі чи вузькій сільській смузі в Уельсі, не ознайомившись із такими середовищами. Щоб це сталося, команді потрібно буде підвищити рівень деталізації карт, каже Лі.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися