Вівторок, 25 Червня, 2024

Смартфони продовжать бути одноразовими попри прийняте Європою законодавче право на ремонт

Європейські законодавці закріпили законом те, що компанії давно забирають у користувачів – можливість відремонтувати куплену річ. Стандарти щодо ремонтопридатності почнуть діяти вже в березні. Їм повинні підкоритися виробники пральних машин, посудомийок, холодильників та моніторів.

Виробники повинні потурбуватися про те, щоб заміна компонентів не вимагала спеціальних інструментів. Також вони повинні надати сервісним центрам доступ до інструкцій з ремонту. Постачання запасних частин повинно відбуватися не довше 15 днів.

Смартфони, комп’ютери та планшети опинилися за рамками нового закону, хоча вони вважаються одним з найбільших джерел технологічного сміття.

Наразі країни Євросоюзу самостійно приймають закони щодо ремонту мобільних девайсів. Піонером в цьому є Франція, яка запровадила індекс ремонтопридатності девайсів. Його потрібно буде наносити на пральні машини, ноутбуки, смартфони, телевізори, газонокосарки. Оцінка за шкалою від 1 до 10 буде вираховуватися на основі легкості розбирання, доступу до ремонтної інформації, ціни та доступності запасних частин. Французька влада сподівається, що цей закон дозволить до 2026 року отримати в країні 60% ремонтопридатної електроніки.

Європа є одним з найбільших ринків в світі, тому він впливає на гаджети по всьому світу. Наприклад, в 2014 році європейська влада запропонувала виробникам стандартизувати порт зарядки гаджетів і вони погодилися. До 2014 року типів портів було більше 10, а нині залишилося лише три (microUSB, USB Type-C, Apple Lightning). Однак повинен був залишитися лише один. Хоча в найближчі роки залишиться два – Європа зобов’язала перейти на USB Type-C. А Apple, яка багато років використовує власний роз’єм Lightning, заявила, що галузь уже переходить на USB-C і що регулювання лише придушить інновації.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися