Вівторок, 16 Квітня, 2024

Телефони зможуть розпізнати, коли власник надто п’яний

Смартфони можуть стати аналогом алкотестера, який зможе сказати, що доза алкоголю вища, ніж дозволено для керування автомобілем. Визначити це з точністю 90% гаджети зможуть, щойно власник пройде 10 кроків.

Новий підхід розробили в Університеті Піттсбурга, і його автори сподіваються, що гаджети зможуть вчасно сповіщати людей про те, що їм уже не можна за кермо.

Експериментальний тест охоплював 22 учасників віком 21-43 роки. Їм щогодини давали горілку з лаймовим соком, поки рівень алкоголю в їхній крові не перевищив встановлені у Великобританії та США ліміти для керування автомобілем. Це 80 міліграмів алкоголю на 100 мілілітрів крові.

Підписуйтесь на наш канал у Telegramhttps://t.me/techtodayua

Щодві години учасники виконували вказані їм вправи – пройти по прямій лінії 10 кроків, розвернутися та пройти назад. Закріплений на спині смартфон зчитував інформацію про ходьбу користувача.

Наступним кроком науковці хочуть поліпшити систему, дозволивши користувачам тримати смартфони природним способом – у кишені або в руках.

Розробники сподіваються, що визначення ступеня алкогольного сп’яніння смартфоном стане звичним явищем протягом п’яти років.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися