Android 11 не дозволить вибирати інші додатки камери

Сторонні камери можуть, наприклад, робити більш привабливі фото та пропонувати інші опції, яких немає у вбудованій в прошивку камері

У коді Android 11 виявили ще одне обмеження можливостей. Ця операційна система не дозволить користувачам вільно вибирати додаток камери. Юзери будуть змушені фотографувати та записувати відео лише через стандартний додаток камери.

Обмеження діятиме, коли користувачеві потрібно щось відзняти зі стороннього додатка. Наприклад, користувач хоче продати свою річ на сайті оголошень. Запустивши додаток цього сайту, користувач зможе зробити фотографію речі для продажу.

Нинішні версії Android запропонують юзеру вибір з усіх встановлених у телефоні камер. Сторонні камери можуть, наприклад, робити більш привабливі фото та пропонувати інші опції, яких немає у вбудованій в прошивку камері. В Android 11 це вікно вибору не з’являтиметься, а автоматично використовуватиметься вбудований у прошивку додаток камери.

Підписуйтесь на наш канал у Telegramhttps://t.me/techtodayua

Для розробників додатків нововведення означає, що перестануть працювати дії VIDEO_CAPTURE, IMAGE_CAPTURE, IMAGE_CAPTURE_SECURE. Але вони продовжать працювати для системних додатків.

Можливість використовувати сторонню камеру залишили, але для цього розробник додатка, яких хоче отримувати доступ до камери, повинен явно вказати назву її програмного пакета.

Лише в тому випадку, якщо виробник телефона вбудує в прошивку кілька додатків камер, користувач побачить вікно вибору доступних камер.

Традиційно обмеження свободи в Google пояснюють турботою про приватність та безпеку. При цьому не називається, що саме у вільному виборі камер було небезпечним.

«Ми віримо, що це правильна поступка для захисту приватності та безпеки наших користувачів», – йдеться в офіційному блозі Google Issue Tracker.

Раніше стало відомо, що Android 11 припинить відображення обкладинки музичного альбому на екрані блокування. Також Android 11 заблокує додаткам повний доступ до файлової системи. Ще в Android 11 значно ускладнилося встановлення додатків не з Google Play. Наостанок Android 11 продовжить тренд з блокування розширених можливостей