Вівторок, 23 Квітня, 2024

У грудні 2024 залишаться лише смартфони з USB-C

Європейська комісія оголосила про ухвалення нових правил щодо єдиного стандарту зарядки електронних пристроїв у Євросоюзі. Виробники уже не можуть продавати нові смартфони, які не використовують порт USB Type C – правило почало діяти з 1 січня 2024 року. З 28 грудня 2024 року усі смартфони, що продаються на європейському ринку, повинні мати цей порт.

Ще за часів роз’єму micro USB майже багато великих виробників електроніки добровільно погодилися перейти на єдиний зарядний порт. Спершу ним став micro USB, який згодом був поступово замінений на USB-C.

Увесь цей час осторонь залишалася Apple, яка всіляко дотримувалася свого стандарту Lightning, заробляючи десятки мільйонів доларів на продажі та ліцензуванні аксесуарів з цим портом. Можливо, саме політика Apple змусила Єврокомісію законодавчо зобов’язати виробників використовувати USB-C.

Правила поширюються не лише на смартфони, а й на інші популярні електронні пристрої, такі як навушники, камери, планшети, електронні пристрої для читання, портативні ігрові консолі, колонки, клавіатури та миші.

Важливо зазначити, що правила застосовуються лише до пристроїв, випущених на ринок після 2024 року. Наявні моделі смартфонів, планшетів, камер і аксесуарів все ще можна продавати в Європейському Союзі.

Крім того, з 1 січня 2026 року ноутбуки також повинні бути сумісні зі стандартом USB-C. Однак ігрові ноутбуки будуть вийнятком, і вони зможуть продовжувати використовувати спеціальні зарядні роз’єми високої потужності.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися