У Wi-Fi і Bluetooth з’явилася магнітна альтернатива

Патрік Мерсьє з університету Каліфорнії в Сан-Дієго спільно з колегами презентував технологію, яка використовує тіло людини і магнітне поле як канали для зв’язку електроніки. Винахід споживає мінімальну кількість енергії і знижує втрати сигналу, пов’язаних з його проходженням через людське тіло, в мільйони разів порівняно з радіотехнологіями. При цьому магнітні хвилі не залишають людське тіло, що ускладнює перехоплення інформації.

Щоб довести життєздатність технології, каліфорнійські вчені показали прості приймачі та передавачі магнітних хвиль – мотки мідного дроту в оболонці. Якщо їх обернути навколо голови, рук, ніг та інших частин тіла, вони будуть виконувати приймання і пересилання інформації.

За твердженням розробників, магнітне пересилання даних усередині людського тіла для здоров’я безпечне. Справа в тому, що використовувана системою сила магнітного поля значно менше за ту, що генерується різними імплантатами та магнітно-резонансною томографією.

У технології є й недоліки. Так, поки приймачі працюють тільки в тому випадку, якщо вони повністю обгорнуті навколо тіла, тому з пов’язками для голови і розумними годинниками проблем не виникне, а з іншими формфакторами можуть бути складнощі.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я