Україна повернулася в космос – запущено перший за десятиліття супутник

Оскільки значна частина космічної інфраструктури України залишилася в Криму, довелося будувати нову інфраструктуру з нуля. Центр управління розмістився в Хмельницьку, резервний майданчик знаходиться у Києві

Кілька годин назад ракета SpaceX ознаменувала повернення України в космос. Ракета Falcon 9 запустила перший за десятиліття український супутник Січ-2-30. Це четвертий супутник України на орбіті.

Супутник Січ-2-30 збиратиме цифрові зображення поверхні Землі з висоти 500 км над планетою. Він також здійснюватиме моніторинг іоносфери нашої планети.

Надана супутником інформація дозволить українській владі та науковцям стежити за вирубкою лісу, забрудненням річок, пересуваннями людей та техніки на сході України.

Falcon 9 є одним з найнадійніших і недорогих способів запуску вантажу в космос. Ракета успішно стартувала 79 разів.

За запуск супутника вагою близько 180 кілограмів Україна заплатить 1,9 мільйона доларів США – по 10 000 доларів за кілограм.

Оскільки значна частина космічної інфраструктури України залишилася в Криму, довелося будувати нову інфраструктуру з нуля. Центр управління розмістився в Хмельницьку, резервний майданчик знаходиться у Києві.

До 2025 року країна планує вивести ще шість супутників, хоча точних дат поки немає. Перший супутник з часів незалежної України запустили в 1995 році, потім були запуски в 2004 і 2011 роках. Україна також підписала угоду щодо співпраці в місії «Артеміда», яка має повернути людей на Місяць.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я