П’ятниця, 14 Червня, 2024

Українська компанія запускає озброєного гнома – робота з калібром 7,62 мм

Наступного тижня розпочнуться військові випробування робота-розвідника-вбивці на запорізькому фронті. Це машина під назвою «Гном» (GNOM), яка є колісним дроном, озброєним танковим кулеметом 7,62 мм. Її створила українська компанія Temerland.

Маючи розміри у 57х60х38 см робот вагою близько 50 кг дійсно відповідає своїй назві «Гном». Він розроблений для тихої роботи, тому має електричний двигун, який приводить в рух колеса за формулою 4×4.

Модель досить тиха, щоб вести приховане спостереження за допомогою камери кругового огляду на телескопічній щоглі. Але вона також озброєна танковим кулеметом 7,62 мм.

GNOM також намагається обійти проблему невидимого фронту – електронної боротьби, внаслідок якої літаючі дрони падають з неба чи губляться. Проблема глушіння лише зростає, оскільки лінії фронту стабілізуються.

Заглушити GNOM не вийде – він обходиться без команд радіоканалу. Ні, українські розробники не винайшли повністю автономний штучний інтелект. Просто робот керується по 5-кілометровому волоконно-оптичного кабелю. Якщо кабель обірвався, GNOM запрограмований повернутися до вказаних координат GPS для полагодження.

Кулемет на GNOM – це лише одна конфігурація. Генеральний директор Едуард Троценко повідомив Forbes, що інші конфігурації замінюють зброю на модулі логістики, збору розвідувальних даних, диверсій та інженерії.

Окрім можливості тримати зброю, GNOM також може бути оснащений для дистанційного переміщення та підриву протитанкових мін. Сценарії для небойової військової підтримки включають роль супутника для більших робототехнічних платформ, функцію радіоретранслятора, доставку обладнання та припасів та евакуацію поранених.

Forbes повідомив, що в Україні є й інші дистанційні системи, але GNOM стане першим безекіпажним наземним транспортним засобом, який вийде на поле бою.

Звіти свідчать про те, що Росія також розгорнула власний наземний дрон УГВ «Уран-6», який використовується для роззброєння мін.

1 коментар

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися