Понеділок, 24 Червня, 2024

Українські вчителі отримають 43 000 хромбуків від Google

Google та українська влада домовились про постачання комп’ютерів для українських вчителів. Освітяни отримають 43 000 хромбуків, що має допомогти проводити дистанційне навчання. Про це повідомив міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет у Telegram.

chromebook

Домовленості досягли під час Світового освітнього форуму 2022, на якому міністр зустрівся з директором із маркетингу Google у сфері освіти пані Самантою Пітер, керівником програм з урядових комунікацій у Європі, Близькому Сході та Африці Вільямом Флоренсом.

Хромбуки – це особливий тип ноутбуків внаслідок використання на них операційної системи Chrome OS. Ноутбуки Chromebook через десятиліття після їхнього запуску залишаються малопопулярними пристроями. У Google нещодавно розробили новий підхід до їхнього просування. Пошуковий гігант почне навчати студентів ремонтувати свої Chromebook.

Ноутбуки Chromebook продемонстрували поставки у 29,6 млн штук в 2020 році. Загальні поставки ноутбуків глобально склали 200 млн одиниць, за даними Gartner. Але хромбуки не входять у ці 200 млн – через специфіку їхньго «заліза» та операційної системи їх рахують окремо.

В 2019 році Google запустив рекламу хромбуків, у якій порівняв Windows з автомобілем-розвалюхою. Хоча в тій рекламі виявилися неправдивий факт. Наприклад, у ній говориться, що Chromebook оновлюються автоматично без збоїв, однак у 2017 році після апдейту Chrome OS до 56 версії десятки тисяч хромбуків відмовилися пускати користувачів у систему.

Того ж року також стало відомо, що Google вклала у свої ноутбуки Chromebook годинникову бомбу. Цей недолік випливає з офіційної політики автооновлення хромбуків. І, на відміну від Windows, відсутність апдейтів на Chromebook означає неможливість його використання.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися