Середа, 29 Травня, 2024

В 2023 році кабелем для Android можна буде зарядити iPhone

Починаючи з iPhone 16 можна буде використовувати ті ж кабелі для заряджання, що використовують Android-смартфони. Це має статися приблизно в 2023 році. Такий прогноз експерти зробили на основі запропонованого владою Європейського Союзу рішення щодо використання єдиного зарядного роз’єму.

Європейська комісія має намір представити законодавчу пропозицію в четвер, 23 вересня, щоб змусити виробників використовувати єдиний стандартний зарядний пристрій для електронних пристроїв.

Пропозиція вимагатиме від усіх виробників узгодження портів зарядки на пристроях та переходу на використанням зарядки через USB-C. Вони також повинні будуть забезпечити сумісність програмного протоколу для швидкої зарядки між брендами і пристроями.

Головною метою нового законодавства, кажуть експерти, є американський технологічний гігант Apple. Він багато років виступає проти спроб ЄС стандартизувати зарядні пристрої за допомогою обов’язкових вимог.

“Яблучний” гігант стверджує, що це буде перешкоджати інноваціям.  Apple заявила, що такий крок призведе до зупинки інновацій та збільшення електронного сміття, бо всі кабелі Lightning відправляться у смітник. Apple витратила 1 млн євро на лобіювання своєї позиції. До речі, нині в екосистемі Apple існує п’ять різних зарядних роз’ємів.

Нові правила, які також будуть застосовуватися до планшетів, навушників, камер і гучномовців, не будуть торкатися всіх зарядних пристроїв. Вони стосуватимуться роз’ємів зарядки на пристроях. Правила не застосовуватимуться до електронних зчитувачів або бездротових зарядних пристроїв.

Комісія має намір прийняти цю пропозицію в наступному році і дасть країнам-членам один рік на те, щоб включити його у внутрішнє законодавство. У виробників буде ще рік на його впровадження, що означає, що стандартизуватися зарядні порти повинні до середини 2024 року. Тобто ця вимога може торкнутися iPhone 16, який повинен вийти восени 2023 року.

Виробники також повинні будуть припинити продавати зарядний пристрій з кожним новим смартфоном, замість цього надаючи споживачам можливість використовувати свій старий зарядний пристрій. Пропозиція, спрямована на скорочення електронних відходів, отримала підтримку Європейського парламенту в минулому році.

Комісія очікує, що пропозиція скоротить щорічний обсяг електронних відходів, вироблених в ЄС, на 980 тонн.

У 2009 році Євросоюз переконав більшість виробників почати використовувати для зарядки гаджетів єдиний роз’єм USB. До цього користувачам доводилося стикатися з 30 різними фірмовими конекторами. Однак у меморандумі 2009 року з використання роз’єму USB є лазівка. Виробник може продовжувати використовувати закритий порт, якщо надає адаптер для нього на USB. Також цей меморандум добровільний і не є законом.

У 2020 році Європейський союз постановив, щоб мобільні телефони, планшетні ПК та інші пристрої, які постачаються в Європу, були оснащені єдиним портом.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися