Четвер, 20 Червня, 2024

Власники MacBook зможуть їх самі ремонтувати – юзери уже сміються з Apple

Власники гаджетів Apple зможуть самі ремонтувати не лише iPhone, а й MacBook Air і MacBook Pro. Apple оголосила, що розширює програму самостійного ремонту Self Service Repair на ці моделі лептопів. Однак користувачі уже кепкують з Apple, зважаючи на дуже некомфортні умови цієї програми для iPhone.

Користувачі моделей MacBook Air та MacBook Pro з чипами сімейства M1 зможуть отримати посібники з ремонту та оригінальні запчастини та інструменти Apple через інтернет-магазин Apple Self Service Repair Store.

Apple заявляє, що програма Self Service Repair для лептопів MacBook запропонує більше десятка різних типів ремонту для кожної моделі. Сюди входять заміна дисплею, верхньої частини корпусу з акумулятором і трекпаду. В майбутньому перелік можливих ремонтів компанія обіцяє розширити буде більше.

Раніше цього року Apple запустила програму самостійного ремонту для iPhone. Однак її умови виявилися дуже некомфортними, і багато хто вважає, що Apple таким чином підштовхує юзерів ігнорувати самостійний ремонт і нести девайси в офіційний сервісний центр,адже ця компанія всіляко бореться проти права на ремонт.

По-перше, програма самостійного ремонту для айфонів стосується лише iPhone 12 і iPhone 13. По-друге, щоб подати заявку на самостійний ремонт свого смартфона необхідно спершу довести кілька речей. Це те, що телефон ремонтує його власник. І що власник прочитав інструкції з ремонту, ввівши шестизначний код.

По-третє, необхідно внести $1200 депозиту, який компанія забере у випадку пошкодження інструментів, якщо не повернути їх протягом тижня після отримання. Додатково необхідно сплатити $49 за оренду інструментів протягом тижня. Вартість запчастини сплачується окремо.

По-четверте, користувач отримує десятки кілограмів обладнання навіть для простої модульної заміни. Журналіст, який захотів сам замінити акумулятор в айфоні, отримав обладнання на загальну вагу у майже 40 кг.

Окрім цього, доведеться пройти крок авторизації оригінальної деталі, якщо для неї Apple використовує прив’язування до іншого «заліза». Це одна з причин, чому в iPhone, наприклад, не вийде навіть акумулятор замінити на оригінальний.

Оскільки MacBook більші та важчі, ніж айфон, користувачі уже кепкують, що для їхнього ремонту Apple надсилатиме вантажівку інструментів:

Apple підтвердила, що програма самостійного ремонту MacBook пошириться на додаткові країни пізніше цього року, починаючи з Європи.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися