Середа, 29 Травня, 2024

Власники Macbook на M1 залишаються без Windows, бо Microsoft уклала секретну ексклюзивну угоду з Qualcomm

Microsoft відмовилася зробити версію Windows 11 доступною для комп’ютерів Mac за ARM-процесорами Apple M1, M1 Pro і M1 Max. Тепер стала відома причина такого рішення. Софтверний гігант діяв в рамках заключеної ним секретної ексклюзивної угоди з Qualcomm.

За словами фахівців з форуму XDA-Developers, операційна система Windows для процесорів Arm була доступна тільки на пристроях з чипами Qualcomm.

Джерела XDA, знайомі з угодою, повідомили, що угода Microsoft та Qualcomm скоро закінчується. Проте вони не назвали точних термінів цього.

По закінченні угоди між Microsoft і Qualcomm інші виробники зможуть створювати Windows-машини з використанням чипів Arm. Цілком можливо, що цевідкриє дорогу Microsoft для випуску Windows на ARM-комп’ютерах Apple Mac.

Комп’ютери Apple Mac з чипами ARM не пропонують рішення Boot Camp, і в даний час на них немає офіційної підтримки Windows. В результаті чого власники M1, M1 Pro і M1 Max мають мало можливостей для доступу до Windows на своїх пристроях.

У вересні Microsoft заявила, що Arm-версія Windows 11 для Apple Mac з ARM за допомогою віртуалізації або іншим чином не є підтримуваним сценарієм. Це може означати, що вихід цієї ОС на таких машинах не відбудеться.

Власники Apple Mac з M1, яким потрібен доступ до Windows, можуть використовувати віртуальну машину Parallels 16.5 або пізнішої версії для запуску попередніх збірок Windows 10 і 11, створених для обладнання на базі Arm. Але часто виникають проблеми, з якими доводиться мати справу. Parallels як і раніше залишається єдиним рішенням за відсутності офіційної ліцензії запуску від Microsoft.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися