Неділя, 16 Червня, 2024

Використання енергії біткойнами падає після падіння його ціни

Після різкого падіння в червні ціна біткойна залишилася настільки низькою, що деякі майнери зупиняються, і це зменшує загальне енергоспоживання криптовалюти. За останні пару тижнів споживання енергії біткойном впало більш ніж на третину, за словами економіста з цифрової валюти Алекса де Фріса.

Енергоспоживання біткойна, який стривожив екологів і захисників споживачів, відбувається від того, що біткойн заробляють, обраховуючи числа, що вимагає потужних процесорів. Усі ці обчислення призвели до енергетичного апетиту криптовалюти, який конкурує з цілими націями.

Річний обсяг споживання енергії біткойнами впав з приблизно 204 терават-годин (ТВт-год) на рік 11 червня до приблизно 132 ТВт-год на рік 23 червня. Але, незважаючи на те, що споживання електроенергії впало, воно все ще дуже високе і приблизно еквівалентно кількості електроенергії, яку Україна використовує за один рік.

Скільки енергії використовує мережа біткойн, залежить від її вартості. Чим вищий курс, тим більше стимулів розгортати нові обчислювальні вузли.

Ціна біткойна досягла піку в листопаді 2021 року, досягнувши близько 69 000 доларів. Після цього піку де Фріс підрахував, що річне споживання електроенергії блокчейном коливалося приблизно від 180 до 200 ТВт-год. Це приблизно така ж кількість електроенергії, яку щороку споживають усі центри обробки даних у світі.

Якщо ціна залишиться вище 25 200 доларів, мережа біткойн може витрачаюти близько 180 ТВт-год на рік. Оскільки майнери вже інвестували в свої машини, вони, швидше за все, продовжуватимуть їх використовувати поки отримуватимуть прибуток.

Вартість біткойна з 13 червня впала нижче 24 000 доларів.

Все це справедливо не тільки для біткойн. Інша монета Ethereum використовує схожий енергоємний процес для своєї роботи. Її ціна також різко впала в цьому місяці, хоча за останній тиждень вона дещо відскочила. Приблизне споживання електроенергії Ethereum вчора було майже вдвічі менше, ніж наприкінці травня.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися