Неділя, 23 Червня, 2024

Виробник дронів DJI може повторити долю Huawei: США розширили перелік заборонених компаній

Сполучені Штати додали десятки китайських компаній до «чорного» списку Міністерства торгівлі. Серед включених у перелік є великий виробник мікросхем SMIC та виробник дронів DJI. Саме за таким механізмом «помножили на ноль» смартфонний бізнес Huawei, яка ще кілька років назад мала всі шанси стати найбільшим у світі виробником смартфонів.

Компанія SMIC опинилася у санкціонному списку через використання цивільних технологій у військових цілях та співпраці з китайськими військово-промисловими компаніями.

DJI додали до переліку заборонених за широкомасштабні порушення прав людини. Цю ж причину використали по відношенню до AGCU Scientech, China National Scientific Instruments and Materials і Kuang-Chi Group. Всього в списку налічується 77 компаній, 60 з яких – китайські.

«Сполучені Штати будуть використовувати всі доступні контрзаходи, в тому числі дії щодо запобігання використання (китайськими) компаніями та установами американських товарів і технологій в зловмисних цілях», — заявив держсекретар Майк Помпео.

Для SMIC додавання в «чорний» список зараз мало що змінює. Щоб закуповувати передові товари і технології у американських постачальників, компанії з чорного списку повинні подавати заявки на отримання ліцензій, які піддаються жорсткій перевірці. Але SMIC зіткнеться з цим, тільки коли буде запитувати ліцензії на високотехнологічне американське обладнання для виробництва мікросхем за нормами 10 нм або менше.

А ось заборона експорту будь-яких американських технологій виробнику дронів може серйозно порушити ланцюжки поставок і підірвати бізнес DJI. Також американські магазини навряд чи зможуть здійснювати прямий продаж продуктів DJI або вести справи з цією компанією.

У виняткових випадках, коли продукція DJI необхідна для аналізу, виявлення та лікування інфекційних захворювань, на неї може не поширюватися заборона. У всіх інших випадках діє превентивна заборона. Неясно, які з дронів і аксесуарів DJI можуть підпадати під виняток.

Влітку 2019 року на Huawei наклали санкції, заборонивши їй доступ до певних американських технологій. Однак вплив компанії був такий, що навіть попри це за кілька місяців вона стала найбільшим виробником смартфонів у світі. Хоча й ненадовго – санкції розширили, заборонивши доступ до апаратних компонентів, що використовують американські технології. За кілька місяців після цього рішення у Huawei повідомили, що її смартфонний бізнес може зникнути.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися