Понеділок, 20 Травня, 2024

Виставлено на продаж вихідний код Всесвітньої Павутини

Один з авторів інтернету Тім Бернерс-Лі вирішив продати вихідний код цього проєкту. Програмний код Всесвітньої Павутини виставили на аукціон в форматі необмінного токена (NFT).

Окрім програмного коду, який використовувався в 1989 році для розробки World Wide Web, покупець також отримає 30-хвилинний анімаційний ролик та лист за підписом Бернерса-Лі.

Британець Бернерс-Лі створив Павутину як перший гіпермедійний браузер, що дозволяє користувачам створювати та переходити за посиланнями між файлами к комп’ютерній мережі.

Лот NFT включає в себе оригінальний архів з файлами, що мають початковий атрибут дати та часу.

У листі, який надається разом з програмним кодом, Бернерс-Лі описує свої спогади та відчуття. “Було весело повертатися назад та переглядати код,- написав він в листі. – Дивує як ті кілька рядків коду за допомогою чудової спільноти по всій планеті залишалися відданими досить довго, щоб стати тим, чим інтернет є зараз”.

Прихильниками NFT ці токени вважаються початком права власності на цифрові активи. Їхні опоненти заявляють, що реально покупка NFT лише означає запис в базу даних посилання на цифровий актив. При модифікації бази даних ці посилання можуть бути втрачені і що буде з правами власності на них – невідомо.

Ринок NFT багато хто, включаючи його прибічників, називає мильним пузирем. Кілька місяців назад цифровий художник продав своє творіння у вигляді NFT за майже $70 млн. Сьогодні ж виставлені на продаж цифрові активи продаються в десятки разів дешевше.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися