Четвер, 22 Лютого, 2024

Художня література навчить комп’ютери передбачати людей

Команда вчених Стенфордського університету розробила новий спосіб навчання систем штучного інтелекту. Вони відкрили своїй системі Augur доступ до товариства письменників і його архіву, який містить більше 600 тис. творів. Так дослідники планують допомогти комп’ютерам навчитися передбачати поведінку людей.

Експерти кажуть, що описані мільйонами слів у літературі шаблони людських реакцій є більш ефективним способом опису поведінки. Персонажі сучасних творів вмикають світло, входячи в кімнату, червоніють, коли чують компліменти на свою адресу, і не відповідають на дзвінки, перебуваючи на зборах. Описати все це вручну – завдання трудомістке, і використання готових творів значно спростить вирішення цієї проблеми.

Провівши серію тестів, дослідники встановили, що система коректно ідентифікує об’єкти і людей у 91% випадків. Успішне пророкування наступного кроку персонажа здійснюється системою в 71% випадків.

Це не перша спроба використовувати книги для передбачення поведінки. Facebook для навчання своєї системи штучного інтелекту використовувала 1,96 ГБ дитячих книг, правда, про результати поки не повідомляє.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися