Художня література навчить комп’ютери передбачати людей

Команда вчених Стенфордського університету розробила новий спосіб навчання систем штучного інтелекту. Вони відкрили своїй системі Augur доступ до товариства письменників і його архіву, який містить більше 600 тис. творів. Так дослідники планують допомогти комп’ютерам навчитися передбачати поведінку людей.

Експерти кажуть, що описані мільйонами слів у літературі шаблони людських реакцій є більш ефективним способом опису поведінки. Персонажі сучасних творів вмикають світло, входячи в кімнату, червоніють, коли чують компліменти на свою адресу, і не відповідають на дзвінки, перебуваючи на зборах. Описати все це вручну – завдання трудомістке, і використання готових творів значно спростить вирішення цієї проблеми.

Провівши серію тестів, дослідники встановили, що система коректно ідентифікує об’єкти і людей у 91% випадків. Успішне пророкування наступного кроку персонажа здійснюється системою в 71% випадків.

Це не перша спроба використовувати книги для передбачення поведінки. Facebook для навчання своєї системи штучного інтелекту використовувала 1,96 ГБ дитячих книг, правда, про результати поки не повідомляє.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Будь ласка введіть ваше ім'я