Як з’явилась іконка ? на комп’ютерах Apple

На звичайних клавіатурах, які використовуються з ПК, є службова клавіша з логотипом Windows. А от на комп’ютерах Macintosh від Apple службову клавішу, що називається Command або CMD, позначає символ ? (квадрат з заокругленнями). Що він означає і звідки взявся?


Насправді цій іконці вже більше 30 років. На перших моделях комп’ютерів Apple на її місці стояв логотип компанії – надкушене яблуко. Проте в якийсь момент Стів Джобс вирішив, що він часто зустрічається як у програмах, так і на пристроях, тож на клавіатурі його потрібно замінити чимось новим.

Роботу з розробки нової іконки доручили художниці Сьюзен Кер, яка працювала в Apple і була відома створенням першого пропорційного шрифту Chicago. Працюючи над іконкою клавіші CMD, вона звернула увагу на дивний значок у вигляді квадрата з колами біля кожного кута, що був серед варіантів, які вона розглядала. Ця іконка нагадала їй листок конюшини, і вона вирішила, що таке позначення буде добре зрозуміле не лише комп’ютерним ентузіастам (яких сьогодні назвали б гіками), а й звичайним користувачам. Так вона і з’явилася на клавіатурах Apple.

«Підібрати іконку було непросто – метафору конкретних іменників (документа чи малюнка) завжди знаходиш швидше. Розробникам іконка відразу припала до душі: вона з легкістю перейшла у формат 16×16 пікселів і зрештою вже як 30 років не зникає з клавіатур», – розповідає Сьюзен.

Насправді ж цей символ використовується і в повсякденному житті. У Швеції він використовується як дорожній знак – вказівник до пам’яток архітектури, адже нагадує контури замку при погляді зверху.

Шведський дорожній знак

Історія ж подібних символів сягає сивої давнини. Артефакти зі схожими позначками відносяться ще до доколумбової Америки.

Пам’ятка міссісіпської культури періоду 1250–1450 рр н.е.

За матеріалами

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Будь ласка введіть ваше ім'я