Четвер, 13 Червня, 2024

Як з’явилась іконка ? на комп’ютерах Apple

На звичайних клавіатурах, які використовуються з ПК, є службова клавіша з логотипом Windows. А от на комп’ютерах Macintosh від Apple службову клавішу, що називається Command або CMD, позначає символ ? (квадрат з заокругленнями). Що він означає і звідки взявся?


Насправді цій іконці вже більше 30 років. На перших моделях комп’ютерів Apple на її місці стояв логотип компанії – надкушене яблуко. Проте в якийсь момент Стів Джобс вирішив, що він часто зустрічається як у програмах, так і на пристроях, тож на клавіатурі його потрібно замінити чимось новим.

Роботу з розробки нової іконки доручили художниці Сьюзен Кер, яка працювала в Apple і була відома створенням першого пропорційного шрифту Chicago. Працюючи над іконкою клавіші CMD, вона звернула увагу на дивний значок у вигляді квадрата з колами біля кожного кута, що був серед варіантів, які вона розглядала. Ця іконка нагадала їй листок конюшини, і вона вирішила, що таке позначення буде добре зрозуміле не лише комп’ютерним ентузіастам (яких сьогодні назвали б гіками), а й звичайним користувачам. Так вона і з’явилася на клавіатурах Apple.

«Підібрати іконку було непросто – метафору конкретних іменників (документа чи малюнка) завжди знаходиш швидше. Розробникам іконка відразу припала до душі: вона з легкістю перейшла у формат 16×16 пікселів і зрештою вже як 30 років не зникає з клавіатур», – розповідає Сьюзен.

Насправді ж цей символ використовується і в повсякденному житті. У Швеції він використовується як дорожній знак – вказівник до пам’яток архітектури, адже нагадує контури замку при погляді зверху.

Шведський дорожній знак

Історія ж подібних символів сягає сивої давнини. Артефакти зі схожими позначками відносяться ще до доколумбової Америки.

Пам’ятка міссісіпської культури періоду 1250–1450 рр н.е.

За матеріалами

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися