Запатентували спосіб, який змушує гравців витрачати реальні гроші

Ідея патенту полягає у вдалій (для власника гри) комбінації гравців.

Популярний розробник ігор Activision отримав патент на метод, який підвищує продажі внутрішньоігрових предметів у мультиплеєрних іграх. Технологія, за словами розробників, поки що не використовується. Однак вона вже скоро може стати повсюдною, бо її просто реалізувати.

Ідея патенту полягає у вдалій (для власника гри) комбінації гравців. Якщо коротко, то проти слабкого гравця виставляють сильного. Це стимулює слабкого гравця швидко «прокачатися», купивши ігрові обладунки, зброю тощо.

Щоб штучний вибір суперників не кидався в очі, пропонується використовувати спеціальний алгоритм, який враховує багато факторів. Серед них – рівні гравців, інтернет-пінг, доступність друзів онлайн тощо.

У патенті наводиться реальний приклад використання нової системи. Скажімо, новоприбулий гравець хоче стати гарним снайпером. Алгоритм, проаналізувавши показники та історію такого гравця, зрозуміє його ціль та поставить у суперники вмілого снайпера високого рангу. Побачивши такого суперника, новоприбулий гравець не захоче втрачати позиції та посилить їх купівлею потужнішого обмундирування тощо.

Окрім цього, система може спеціально ставити суперників в такі умови, які підштовхують їх купувати внутрішньоігрові предмети. Наприклад, якщо гравець купив снайперську гвинтівку, система може перенести його в такий бій, де гвинтівка покаже себе якнайкраще. Це повинно справити на гравця гарне враження і залишити думку, що купівля гвинтівки була гарною ідеєю. Сподіваючись на схожі результати в майбутньому, користувач може продовжити купувати внутрішньоігрові предмети.

У 2016 році Activision Blizzard відзвітувала, що на внутрішньоігрових покупках вона заробила $3,6 млрд. Роком раніше ця цифра була на рівні $1,6 млрд.