Вівторок, 25 Червня, 2024

Жителі окупованих територій зможуть дзвонити з українських номерів з липня

Українські мобільні оператори можуть уже в липні повернутися на окуповані території. Про це повідомило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Дзвінки з українських номерів будуть доступні на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, АР Крим та м. Севастополь.

«Доступне та зручне отримання послуг та сервісів нашими громадяни з ТОТ є одним з пріоритетів для нас у частині цифровізації. Саме це, зокрема, й передбачає послуга «віртуальний номер», яку ми спільно з операторами плануємо запустити вже до кінця першого півріччя цього року. Однією з її головних переваг є спрощення доступу до державних сервісів, що надаються за допомогою номеру телефона, в першу чергу у сфері адміністративних, медичних та банківських послуг», – зазначив заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Снавер Сейтхалілєв.

Планується, що завдяки віртуальному українському мобільному номеру жителі тимчасово окупованих територій можуть до 2023 року отримати повний перелік державних послуг в онлайн-форматі. У додатку «Дія» вже можна отримати довідку ВПО, тестується послуга «єМалятко». Також розглядається можливість подавати онлайн-заяву на компенсацію за зруйноване житло, отримання допомоги, правовий захист та інші послуги.

У січні Мінреінтеграції звернулося до мобільних операторів щодо вивчення можливості роботи на тимчасово окупованих територіях України. Технологія віртуального мобільного номера не потребує наявності фізичної SIM-карти.

Оскільки мережі українських мобільних операторів фізично відсутні на окупованих територіях, доступ до них планується надавати по інтернету. Здійснювати дзвінки та пересилати повідомлення можна буде через будь-який інтернет-канал, наприклад, мобільний інтернет або Wi-Fi. Для споживачів це вже звично, оскільки подібним чином вони дзвонять та обмінюються посланнями в месенджерах.

Через бойові дії у Луганській та Донецькій областях значно постраждала інфраструктура, разом із мобільним зв’язком, який почав працювати з перебоями. Фахівці Vodafone (тоді ще «МТС») докладали максимальних зусиль для ліквідації проблем, щодня повертаючи зв’язок у десятки населених пунктів. Оператор запустив онлайнову карту, на якій можна було моніторити поточний стан мобільної інфраструктури. Також Vodafone надавав безкоштовний мобільний зв’язок для жителів цих територій.

Про те, що робили технарі в зоні АТО, у яких умовах їм доволося працювати та що робити, коли немає зв’язку, а конче треба подзвонити, TechToday дізнавався в начальника департаменту планування та розвитку мережі «МТС Україна» Олександра Ананьєва.

У 2015 році мобільних операторів почали витісняти з окупованих територій, блокуючи фізичний доступ до обладнання. Останнім у цьому регіоні припинив свою роботу Vodafone у 2018 році. При цьому локальні оператори, які виникли на базі залишеної інфраструктури, не мають комунікації з мережами українських операторів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися