Середа, 24 Липня, 2024

16 найважливіших додатків десятиліття, що минає

Ці новорічні свята будуть незвичайними – вони завершують десятиліття, протягом якого сталося багато цікавих технологічних проривів, інтернет перестав бути місцем свободи, а світ зазнав радикальних соціальних змін. Значною мірою цьому сприяли онлайн-сервіси та додатки. Ось добірка найважливіших програм десятиліття, що минає.

Instagram

Що це: сервіс, який дозволяє ділитися фото та відео

Випуск: 2010

Власники Instagram довгий час не могли зрозуміти, як заробити гроші на своїй аудиторії, а вже лише цього року сервіс принесе $15,8 млрд доходів від реклами – це майже чверть від усього заробітку групи Facebook, якій він нині належить. Аналітики Deutsche Bank прогнозують, що Instagram може до 2021 року отримати $10 млрд прибутку від торгівлі. Сервіс активно зростає, і ним вже користується понад 1 млрд юзерів щомісяця.

Tinder/Bumble

Що це: сервіси онлайн-знайомств

Випуск: 2012 (Tinder), 2014 (Bumble)

Ці додатки зробили пошук кохання максимально механічним. Користувачі навіть створювали спеціальні автомати, які гортали анкети кандидатів замість них. Ідея була хорошою, але на практиці провалилася: 50% користувачів Tinder навіть не ходять на побачення, і лише 25% юзерів зацікавлені в довготривалих стосунках.

Spotify

Що це: музичний стримінговий сервіс

Випуск: 2011

Цей сервіс вважають одним із тих, що повністю змінив музичну індустрію і підштовхнув інших створювати аналоги (Apple запустила свій у 2015 році). Користувачі вже не завантажують треки у свої колекції – плейлисти берігаються у сервісах. Більш того, стримінгові сайти навіть скорочують музичні треки – уже зникло 30 секунд.

Slack

Що це: платформа обміну миттєвими повідомленнями

Випуск: 2013

Майже кожен офісний робітник знайомий з месенджером Slack, який, можна сказати, став стандартом де-факто для роботи.

Uber/Lyft

Що це: сервіси замовлення транспорту

Випуск: 2011 (Uber), 2012 (Lyft)

Ці дві компанії повністю змінили сервіс таксі, показавши, що можна не платити податки за використання доріг, техогляд транспорту, оформлення водіїв на робоче місце тощо. Компанії швидко стали багатіти, вичавлюючи з ринку таксі цілі автопарки. У прес-релізах говорили, що учасники Uber/Lyft заробляють пристойні гроші, але насправді вони працювали на межі рентабельності або нижче. Водії вчилися дурити алгоритми та виживати в гіг-економіці.

Candy Crush Saga

Що це: гра для смартфонів

Випуск: 2012

Ця забавка для смартфонів пропонує гравцям нескладну ігрову механіку. Ідея їм настільки сподобалася, що юзери зробили цю гру топ-5 за доходами серед мобільних ігор.

Pokemon Go

Що це: гра для смартфонів

Випуск: 2016

Ця гра стала феноменом, вивівши на вулиці десятки тисяч людей. Перший час в Україні вона була недоступна, але вона все одно потрапила в поле зору поліції – та випустила застереження як правильно грати.

Vine

Що це: відеоплатформа з відео довжиною до 6 секунд

Випуск: 2013

Платформу Vine у 2016 році закрив її власник – Twitter. Однак цей ресурс зробив короткі відео дуже популярними, і сьогодні їх можна записувати в багатьох інших додатках та сервісах. Формат не вмер, а найближчим клоном Vine сьогодні можна назвати TikTok.

Flappy Bird

Що це: гра для смартфонів

Випуск: 2013

Ця гра не являє собою щось особливе – звичайний безкінечний раннер. Однак вона викликала у 2014 році шалену істерію, коли автор видалив її з магазинів додатків. Смартфон iPhone 5 16 ГБ зі встановленою Flappy Bird почали продавали за $99 тис. Інший власник iPhone з Італії встиг встановити нову іграшку до видалення та продавав гаджет на eBay за $163 428.

Facebook Messenger

Що це: месенджер

Випуск: 2011

Найбільша соцмережа планети відділила месенджер від свого основного додатка. Користувачам це не сподобалося, але їх змусили перейти на Messenger, прибравши можливість спілкуватися на мобільному сайті Facebook та в додатку. Згодом таку можливість повернули.

Snapchat

Що це: соціальне медіа та месенджер, в якому контент зникає через певний час

Випуск: 2011

Людям сподобалася можливість ділитися відео і не турбуватися, що їх зможуть дивитися безкінечно. У Snapchat контент зникає через певний час.

Google Pay/Apple Pay

Що це: мобільні платіжні систем

Випуск: 2015 (Google Pay), 2014 (Apple Pay)

Усе більше користувачів розплачуються за товари та сервіси, прикладаючи до термінала свій гаджет. Такий спосіб став швидко популярним тому, що за ним стоять дві найбільші компанії планети – Google та Apple, – які активно просували їх та рекламували серед користувачів.

Google Assistant/Siri/Alexa

Що це: віртуальні персональні асистенти

Випуск: 2011 (Siri), 2016 (Google Assistant), 2014 (Alexa)

У минулому десятилітті говорити з гаджетами означало, що треба викликати лікаря. Сьогодні це звична справа, і часто у відповідь можна почути щось розумне. Усе завдяки поширенню віртуальних голосових асистентів. Їх створює майже кожна компанія, але дійсно популярними стали три – Siri, Google Assistant, Amazon Alexa.

Fortnite

Що це: комп’ютерна, а згодом і мобільна гра

Випуск: 2017

Якби Fortnite була веб-сайтом, вона б потрапила до п’ятірки найпопулярніших у США, за даними рейтингу Alexa. Нині до нього входять Google, YouTube, Facebook, Reddit та Amazon. Fortnite розмістилася б десь між Reddit та Amazon.

Аналітики кажуть, що подібна інформація не є просто цікавим фактом. На їхню думку, на відміну від інших ігрових трендів, Fortnite залишатиметься популярною досить довго. Розробники підтримують цей тренд, наприклад, переможець кубка Fortnite World Cup 2019 отримав $3 млн.

Uber Eats/Postmates/DoorDash

Що це: доставка їжі з будь-яких ресторанів

Випуск: 2015 (Uber Eats), 2011 (Postmates), 2013 (DoorDash)

Сьогодні звично замовити їжу в закладі, який подає її лише у своєму приміщенні, і отримати замовлення вдома. Але подібне в минулому десятилітті видавалося чимось фантастичним. Такі сервіси, як Uber Eats/Postmates/DoorDash, дали поштовх новому напрямку бізнесу.

Google Фото

Що це: сервіс зберігання фото для Android та iOS

Випуск: 2015

Власники Android не можуть уявити собі життя без цього сервісу Google. Користуються ним і власники гаджетів на iOS. Усе тому, що в Google Фото доступно багато місця (для стиснених фото взагалі немає обмеження), є інструменти пошуку, а віднедавна – ще й обміну фотографіями.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися