Субота, 13 Липня, 2024

Де здати вторсировину в Києві

У багатьох трапляється так, що виникає бажання не викидати макулатуру чи cклотару, а здати на переробку, але куди – невідомо. Якщо використані батарейки приймають у салонах зв’язку МТС, то куди нести пластик, папір, лампи, та інші відходи? Про це намагається розповісти ресурс Replay.  

Це інтерактивна мапа, на якій позначено пункти прийому вторсировини. До того ж заповнювати її можуть не тільки адміністратори, а й прості відвідувачі сайту.

Розробники планують працювати з усією Україною, однак поки ресурс знаходиться на стадії тестування, що суттєво обмежує його функціональність. Наприклад, зараз доступні лише Київ та Бровари (у столиці вказано 114 пунктів, а у місті-супутнику – 4), а багато функцій працюють не так, як треба.

Кожен пункт позначено на мапі іконкою з логотипом проекту. Клацнувши по ній, відкриєш підказку, де зазначено адресу та вказано ресурси, з якими точка працює:

Такий опис може бути різним: як досить повним, так і лише із зазначенням контактів:

Для кожного пункту в графічному вигляді позначаються ресурси, які він приймає. Усього на сайті є п’ять типів сировини: батарейки, лампи, шини, склобій та макулатура. Поки що коректність внесених даних викликає великі сумніви. Так, вірячи мапі, батарейки та енергозберігаючі лампи можна здавати ледь не в кожній точці, хоча насправді це не так.

В цьому пункті батарейки та лампи не приймають, одначе така інформація вказана

З іншого боку, для деяких видів вторсировини стандартних позначень немає, користувачі пишуть їх вручну.

На сайті працює система пошуку і фільтрації, проте поки незрозуміло, за якою логікою. Наприклад, при виборі Києва (єдиного населеного пункту в списку «Місто») багато точок з карти просто зникає. Справа в тому, що там вже йде фільтрація по районах, які теж треба вибирати. А повернутись до загального вигляду можна тільки оновивши сторінку. Також там можна фільтрувати пункти прийому за типом сировини. Але оскільки вони для багатьох поки вказані некоректно, особливої користі з цієї функціїї теж немає.

Тож поки що сайт Replay  підходить тільки для того, щоб дізнатись адреси точок прийому та іноді їхні контакти. Ну а далі вже треба уточнювати, з якою сировиною вони працюють. Інші ж можливості з’являться, напевне, коли із стадії тестування цей проект перейде в стан повноцінного екологічно-інформаційного ресурсу.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися