Distraint – твій кишеньковий піксельний хорор

Завантажте Distraint, щоб оцінити красу ретро-графіки та пройнятись глибоким сюжетом

Distraint – «незручна» гра, яка торкається замовчуваних проблем сучасного суспільства. Головна тема сюжету – жадібність. Чи часто вам доводилося робити аморальні вчинки заради грошей? А підставляти когось, замазуючи совість потребами? Ні? А ось головному герою «Distraint» це потрібно робити за професійними обов’язками – він забирає майно боржників, а часом і простих громадян, в ім’я закону.

Унікальна піксельна графіка

До запуску цієї гри існування піксельних хорорів мені взагалі здавалося неможливим. Як можна налякати людину картинкою в низькій роздільній здатності? Виявляється, це не так уже й складно.

Distraint оформлена в ретро-стилі – навмисна пікселізація зображення і погіршення його якості. Але це той випадок, коли графіку дійсно можна назвати атмосферною. Моторошне освітлення, ефекти крові, близький до монохромного стиль промальовування персонажів і локацій – усе змушує зануритися в похмурий і жорстокий світ, у якому кожен бореться за виживання.

Локації і рівні відображені виключно в 2D, навіть здавалося би тривимірні будинки з різними кімнатами подано у вигляді поперечного розрізу або паперового розвороту 3D-моделі.

Музика та звуки просто на висоті – грати обов’язково з увімкненим звуком, музика значно підсилює ефект хорору, створює ілюзію непередбачуваного сюжету і постійно тримає гравця в напрузі. Крім того, деякі звуки дозволять краще зрозуміти сюжет. Звуковий супровід можна змінити в меню налаштувань.

Сюжет

«Я виставив на продаж свою людяність… і продав її» – саме із цих слів починається Distraint. Головний герой працює в компанії зі стягнення майна боржників, і перше завдання геймера – вигнати стареньку бабусю з її квартири за заборгованість, бо «закон завжди справедливий».

Щоб стати партнером компанії, протагоніст повинен забрати майно ще в трьох людей, але та бабуся… Після її справи починається ціла низка незрозумілих подій: квартира із запахом розкладених тіл, дивний сон, поради із загробного світу… що далі? Це і належить з’ясувати вам, дорогі брати-геймери.

Технічна сторона

Чисто геймплейно Distraint схожа на раніше розглянутий Desire – логічна головоломка передбачає взаємодію персонажа з інтерактивними об’єктами навколишнього середовища.

У багажі можна тримати 3 предмети, для нормальної взаємодії бажано 2. Дещо незручним здається процес перемикання між предметами, але таким чином розробникам вдалося звести весь механізм управління до 4 кнопок: вправо, вліво, дія, перемикання.

Вільне збереження прогресу відсутнє – тільки чекпойнти, як у старі добрі часи. Правда, на одному чекпойнті можна робити скільки завгодно збережень. Зустрічаються вони в найнесподіваніших місцях.

Протягом проходження геймеру також доведеться вирішувати логічні завдання і головоломки, як-то вирахувати код до дверей за ключовим словом з кросворду. Деякі будуть дуже нелегкими.

Висновки

Завантажте Distraint, щоб оцінити красу ретро-графіки, завантажте Distraint, щоб пройнятись глибоким сюжетом, завантажте Distraint, щоб забезпечити собі дозу адреналіну і легкий кошмар на ніч. Але не завантажуйте цю гру для «розваги» і «вбивання часу»!