Четвер, 29 Лютого, 2024

Готуйтеся до того, що SIM-картки вже стали історією

Apple щойно представила свою нову лінійку iPhone 14, і вона позбавляє користувачів однієї звичної речі. Це SIM-карта, яку вже немає куди вставити в айфонах для ринку США. Традиційно інші виробники повторюють за Apple усе: так сталося з роз’ємом аудіо 3,5 мм, відсутніми зарядними пристроями в коробці тощо. Отже, це лише питання часу, коли ми побачимо Android-смартфони без слоту для SIM-картки.

Не секрет, що Apple має історію відмови від стандартів заради вау-ефекту серед користувачів та власних прибутків. Гніздо для навушників 3,5 мм є найбільш очевидним прикладом, компанія назвала цей крок сміливим на сцені шість років тому.

У той час покупці та конкуренти висміювали Apple. Google пожартував про те, що Pixel першого покоління зберіг свій порт 3,5 мм. Компанія Samsung випустила рекламу Galaxy S9, де також відзначила наявність роз’єму аудіо та його відсутність в айфоні. Усі приємно посміялися над Apple, яка, тим часом, почала заробляти щонайменше півмільярда доларів в рік на бездротових навушниках.

Тому уже скоро все змінилося. У 2017 році Pixel 2 і 2 XL відмовилися від роз’єму для навушників. Samsung пішла ще далі, вилучивши не тільки порт з телефонів Galaxy Note 10, але й свою рекламу, в якій вона сміється з відсутнього порта в айфоні.

Відмова від фізичного слоту для SIM-карти у iPhone 14 виглядає так само. Наступного місяця Google може підкреслити наявність слоту для сім-карти у своєму новому Pixel 7, а Samsung може випустити відповідну традиційну рекламу для своїх Galaxy,

Але можна очікувати, що виробники Android один за одним візьмуть приклад з Apple.

Як смерть SIM-карт вплине на користувачів Android

На відміну від роз’єму для навушників, звичайні споживачі будуть так сильно відчувати наближення смерті SIM-карт. Більшість людей взаємодіють зі своїми SIM-картами лише кожні два-три роки і мало хто міняє SIM-карти щодня.

Тим не менш, варто очікувати деяких незручностей на шляху до домінування eSIM. Як розповів Мануель Вонау з AP на початку цього року, eSIM може принести свої власні головні болі, залежно від оператора та смартфона.

Деякі оператори мають довгі, поглиблені посібники, інструкції в яких значно складніші за просте вставлення фізичної SIM-карти в лоток. Інші вимагають, щоб ви спілкувалися в чаті з оператором в інтернеті.

Навіть найпростіший процес встановлення eSIM все змушує зануритися в налаштування та возитися з QR-кодами та логіном оператора на Android.

Виробники телефонів можуть полегшити цей процес за допомогою програмного забезпечення — власне, це саме те, що зробила Apple. Наприклад, передачею eSIM між телефонами. Саме так зробила Apple на iPhone в iOS 16.

На жаль, хоча Google вніс деякі покращення в eSIM в Android 13, процес додавання eSIM в телефон не є однаковим для різних пристроїв. Набір меню в Pixel 6 зовсім інше, ніж у Galaxy Z Fold 4.

eSIM – прогрес з нюансами

Існують певні занепокоєння щодо eSIM, які викликані в основному операторами, а не виробниками. Не кожен телефон підтримує віртуальні SIM-карти. Є шанс, що наступний iPhone і майбутні телефони Android не працюватимуть у деяких передплачених тарифах.

Подорожі можуть стати більш складними з eSIM. Уже не можна буде просто купити підходящий стартовий пакет одразу після прибуття в аеропорт.

Немає сумніву, що майбутнє лише з eSIM буде наповнене складнощами, зате можна буде змінити номер свого телефона не встаючи з дивану.

За матеріалами: Android Police

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися