Понеділок, 15 Квітня, 2024

Найбагатша людина планети хоче стати крутіше NASA: висадку на Марс здійснять на 7 років раніше

Найбагатша людина в світі – Ілон Маск – відкрив свій амбітний план освоєння Марсу. Він хоче, щоб перші люди пройшлися поверхнею Червоної планети до 2026 року. Це на сім років раніше, ніж NASA планує висадити там своїх астронавтів.

Про свої амбітні бажання директор аерокосмічної компанії SpaceX  розповів в інтерв’ю передачі Good Times Show. Він сказав, що його ціль – заснувати на Марсі самостійну цивілізацію.

Для реалізації такого плану у Маска залишається п’ять з половиною років. За цей час його компанія повинна завершити розробку та випробування ракети-гіганта Starship. Сьогодні вона знаходиться у стадії прототипу, а два її тестові польоти закінчилися катастрофою.

Щоб дістатися Марсу потрібно близько шести місяців, однак Маск переконаний, що час можна скоротити до одного місяця. Ракета повинна виконувати рейси кожні два роки.

Майбутня колонія буде невелика і нагадуватиме фронтир на кордоні з незвіданим простором. Поселенці стикатимуться з великою кількістю небезпек і повинні будуть самі виробляти паливо для космічних перельотів, їжу, енергію.

У NASA також хочуть почати освоєння інших планет, над чим фахівці цього агентства працюють в рамках програми Artemis. За її планом астронавти на Марсі повинні висадитися до 2033 року.

Маск розуміє, що його мета досить амбітна, тому він каже, що встановлені терміни висадки на Марсі можуть переноситися з технічних причин. Наприклад, необхідно ще зробити кілька технологічних проривів, щоб подорож до Марсу на Starship стала реальністю. Серед них – упевнитися, що Starship придатний для багаторазового використання, а також, що він може заправлятися на орбіті.

«Ми повинні змусити Starship літати постійно туди й назад. Потрібна ракета, повністю та швидко придатна для повторного використання. Вона повинна бути як літак, для якого вартість польоту – це ціна палива, – розповів Маск. – Не можна просто запускати ракети кожного разу, потрібна заправка на орбіті».

За словами Маска, на Марс можна летіти при наявності багаторазової ракети з технологією орбітальної заправки дешевим та ефективним пальним.

«Вперше за 4,5 мільярди років історії Землі з’явилася можливість поширити життя поза її межі і зробити його мультипланетним, – каже Маск. – Людство є представником життя і ми маємо обов’язок забезпечити його продовження навіть в разі катаклізму на Землі, будь він штучного чи природного походження. Якщо ви подивитеся на історію, було багато масових вимирань».

До речі, цього місяця на Марсі буде «гаряча пора» – до нього прибудуть кілька роверів та зондів. Один з них – Perseverance – здійснить два історичних експерименти. Він запустить перший вертоліт на Марсі, а також збере марсіанський грунт для відправки його на Землю.

За матеріалами: Daily Mail

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися