Вівторок, 16 Липня, 2024

Розкрити схему крадіжки мільярда доларів допоміг матюк

Кілька років тому експерти з кібербезпеки викрили, що хакерам вдалося викрасти близько мільярда доларів з банкоматів. Таку величезну суму зловмисникам вдалося отримати завдяки незвичній схемі без прямого доступу до банкоматів, і при цьому вони майже не залишили слідів. Розкрити схему їхнього злочину допоміг текстовий рядок з лайливим словом.

У 2015 році експерти з безпеки почали розслідувати схему, за якою невідомі злочинці за два роки вкрали в усьому світі більше 800 мільйонів доларів. Вони обікрали банкомати, які належали майже 140 компаніям.

Не треба лаятися

Ця злочинна операція відрізнялася від традиційних методів. Фахівці не знаходили у банкоматах слідів шкідливого програмного забезпечення, на самих терміналах не було ніяких ознак злому. Проте гроші зникали.

Експерти «Лабораторії Касперського» помітили, що сліди після роботи зловмисників все ж залишалися. У лог-файлі на жорсткому диску одного з терміналів вони знайшли дві фрази англійською. Серед рядків програмного коду було написано «catch some money, bitch!» (піймай трохи грошей, стерво) і «dispense success» (дозувати успіх).

Фахівці з кібербезпеки провели пошук за цими фразами по публічних сховищах коду. Вони шукали зразки шкідливого коду і знайшли два таких під назвою ATMitch. Матеріали, стверджують вони, завантажили з Росії та Казахстану.

Якою була схема

З’ясувалося, що зловмисники віддалено дізнавалися, скільки в банкоматі є грошей. Потім вони посилали машині команду на видачу необхідної суми. До банкомата підходив спільник, якому залишалося лише забрати готівку. Після цього софт відключався та видаляв себе, не залишаючи майже ніяких слідів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися