Неділя, 3 Березня, 2024

Свердловини глибиною 15 кілометрів можуть стати джерелом безмежної енергії з надр Землі

Поки термоядерний синтез все ще залишається нездійсненою мрією і його запуск ось уже майже півсторіччя очікують «через 30 років», інженери відшукали нове безмежне джерело енергії. Це тепло надр нашої планети, якого вистачить для покриття усіх енергетичних потреб людства. Потрібно лише пробурити дуже глибокі свердловини і уже є ідеї, як це зробити.

Геотермальна енергія уже багато десятиліть використовується як джерело майже безкоштовної електричної та теплової енергії у багатьох країнах. Однак сучасні технології роблять це джерело обмеженим географічно. Отримувати тепло з надр Землі вдається лише у місцях, де земна кора найтонша.

Для інших регіонів планети, де геотермальна енергія раніше була недоступна, компанія Quaise Energy пропонує свою технологію буріння надглибоких свердловин. Вони дозволять дістатися до земного тепла.

«Загальний енергетичний вміст тепла, що зберігається під землею, перевищує нашу річну потребу в енергії як планети в мільярд разів. Тож використати частину цього більш ніж достатньо, щоб задовольнити наші енергетичні потреби в осяжному майбутньому», — сказав Метт Хоуд, співзасновник і керівник проекту Quaise Energy.

Однак сьогодні ми не можемо бурити достатньо глибоко, щоб розблокувати цю енергію, оскільки нам бракує деяких ключових технологій.

«Якщо ми зможемо дістатися до десяти миль, ми зможемо почати знаходити економічні температури всюди. І якщо ми зайдемо ще глибше, ми зможемо досягти температур, при яких вода стане надкритичною, пароподібною фазою, яка дозволить ступінчасто покращити виробництво електроенергії на свердловину і таким чином знизити вартість енергії “, – сказав Хоуд.

Він зазначає, що найглибша свердловина, яку пробурили на сьогоднішній день – Кольську свердловину – опускається лише на 7,6 миль. І на її завершення знадобилося 20 років, оскільки звичайне обладнання, як-от механічні бурильні коронки, не могло витримати умови на таких глибинах.

«І правда в тому, що нам знадобляться сотні, якщо не тисячі Кольських свердловин, якщо ми хочемо масштабувати геотермальну енергію до необхідної потужності», — сказав Хоуд.

Quaise розробляє технологію розбивання гірської породи за допомогою мікрохвиль, щоб потенційно бурити найглибші діри на Землі.

«Ця технологія є реальною та була доведена в лабораторії», – сказав Хоуд.

Глибокі геотермальні станції також матимуть «мінімальний поверхневий слід», тобто їм не знадобиться багато землі, додав Хоуд.

Нарешті, як сказав Хоуд, геотермальна енергія є ідеальним джерелом енергії для використання найбільшої робочої сили у світі, нафтової та газової промисловості. Ця галузь має 11 мільйонів робочих місць тільки в США, а також набір навичок, який є саме тим, що потрібно для швидкого масштабування геотермальної енергії.

Quaise використовує нову технологію, яка замінює свердла енергією міліметрових хвиль, яка плавить, а потім випаровує камінь, створюючи щораз глибші отвори. Її розробляли в MIT протягом останніх 15 років і вчені продемонстрували, що міліметрові хвилі дійсно можуть просвердлити дірку в базальті.

У Хоуда амбітні плани щодо нової технології. «Наш поточний план — пробурити перші свердловини на родовищі в найближчі кілька років. І хоча ми продовжуємо розвивати технологію для глибшого буріння, ми також досліджуватимемо наші перші комерційні геотермальні проекти на менших глибинах».

За матеріалами: Interesting Engineering

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися