10-річний хлопчик каже, що створив альтернативу Chrome OS

Окрім вебдодатків користувачі також можуть використовувати звичайні програми для Linux з репозиторіїв Ubuntu

Десятирічний індійський програміст Рудра Сарасват опублікував першу бета-версію своєї операційної системи Ubuntu Web Remix. Хлопчик вбачає у своєму проекті альтернативу Google Chrome OS. Його система також орієнтована на вебдодатки, і так само головним додатком у ній є браузер – використовується Firefox, а не Chrome.

Ubuntu Web Remix заснована на дистрибутиві Ubuntu 20.04 LTS (Focal Fossa). Окрім вебдодатків користувачі також можуть використовувати звичайні програми для Linux з репозиторіїв Ubuntu.

Візуальний інтерфейс представлений оболонкою GNOME 3.36. Система має кілька попередньо встановлених додатків, серед яких Anbox для запуску Android-додатків, платформа обміну відео DTube, вебдодатки Mastodon, Twitter, SoundCloud та кілька інших від розробника deGoogled /e/ Foundation. Додаткові програми пропонується отримувати з магазину Open Web Store.

Нині Сарасват працює над запуском вебсайту для своєї ОС. У наступних версіях Ubuntu Web Remix він також планує реалізувати більш тісну інтеграцію з магазином додатків /e/ Foundation App Store для більшої кількості доступних програм. Завантажити ISO-зліпок Ubuntu Web Remix розміром близько 2,14 ГБ можна із сайту linux.darkpenguin.net.

Платформа Chrome OS останніми роками набрала помітну вагу серед настільних операційних систем. У Google навіть кепкують з Windows, порівнюючи ту з автомобілем-розвалюхою і пропонуючи переходити на Chrome OS.

Однак у ній є низка суттєвих недоліків – наприклад, ця ОС закрита і поширюється лише на хромбуках. Проте в неї є відкритий аналог Chromium OS, який майже повністю повторює Chrome OS. Компанія Neverware розробляє версії Chromium OS для комп’ютерів з процесорами x86.

Chrome OS потребує обов’язкової наявності інтернету для нормальної роботи, хоча тимчасово вона підтримує офлайновий режим. Компанія та розробники адаптували свої додатки для підтримки роботи офлайн, але в Chrome Web Store залишається ще близько 200 програм, які працюють виключно онлайн.

До речі, кожен Chromebook має вбудовану годинникову «бомбу».

Популярні записи:

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я