Вівторок, 12 Грудня, 2023

5 причин, чому бездротові зарядки залишаються непрактичними

Виробники штовхають світ до бездротового майбутнього, і вже є телефони, в яких немає порту для заряджання дротом. Однак бездротове заряджання звучить зручно лише в теорії, а на практиці ця технологія не може завоювати любов користувачів – лише 29% юзерів користуються нею. Ось п’ять причин, які роблять бездротові зарядки непрактичними.

  1. Відсутність єдиного стандарту

Виробники в бажанні прибутків розробили низку стандартів бездротової зарядки, які несумісні один з одним. Серед популярних сьогодні технологій можна назвати Qi, AirFuel, NFMC, RF, Ultrasound. Після того як Apple обрала Qi, останню почали вважати стандартом де-факто. Дротові зарядки сьогодні стандартно використовують USB.

  1. Потрібно більше часу

Бездротове заряджання менш ефективне, а тому потребує більше часу проти дротового рішення. Більшість дротових адаптерів сьогодні мають потужність 12 Вт, але бездротові мають лише 7,5 або 10 Вт. На час заряджання впливає точність позиціонування гаджета на килимку чи підставці та наявність чохла. Спеціальні режими швидкої бездротової зарядки мають обмежену підтримку в гаджетах.

  1. Без дроту менше зручностей

З дротовою зарядкою, навіть якщо гаджет заряджається, ним можна продовжувати користуватися і навіть мати певну свободу пересування – на відстань дроту. Бездротові технології можуть передавати енергію на відстань у кілька сантиметрів, тому заряджати девайс вдасться, лише якщо його не чіпати. Неможливо або дуже незручно відповісти на дзвінок, написати пост у соцмережі, надіслати відповідь у месенджері тощо, адже гаджет має залишатися нерухомим.

  1. Прихований дріт

Сучасні бездротові технології заряджання не є такими насправді. Вони лише ховають останні кілька сантиметрів дроту, якими підключається гаджет. Від килимка чи підставки йде звичайний дріт, який закінчується мережевим адаптером. Сьогодні лише розробляють технології, які заряджатимуть апарати на великій відстані за принципом Wi-Fi.

  1. Велика ціна

За задоволення покласти гаджет на килимок і не користуватися ним, поки він не зарядиться, треба платити чималі гроші, якщо порівняти з ціною звичайного мережевого адаптера. Найдоступніші бездротові зарядні станції коштують $15-$30, більш модні обійдуться в $60-$100.

1 коментар

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися