П’ятниця, 23 Лютого, 2024

Android 12 почне робити, як Windows: апдейти встановлюватимуться з Google Play

З випуском Android 12 у Google можуть подолати один з головних прорахунків, які зробили в цій ОС, – розповсюдження оновлень. Хоча на той час Windows кілька десятиліть демонструвала, як варто реалізувати систему апдейтів в умовах, коли розробник ОС не пов’язаний з випуском «заліза» для неї.

Понад десять років за випуск оновлень для Android відповідали виробники смартфонів, які мали інтегрувати патчі від Google у свої прошивки. Часто вендори нехтують цим обов’язком, а користувачам доводиться складати рейтинг виробників, які найменше затримують випуск оновлень.

У Google вирішили перейняти принцип, за яким Microsoft оновлює свою Windows, – через власний канал розповсюдження. Google видаватиме апдейти для смартфонів Android через магазин Google Play. До цього Google рухався кілька років починаючи з Android 8.0 Oreo (2017 рік), в якій реалізували технологію Project Treble. Вона зменшувала залежність виробників смартфонів від виробників мобільних процесорів.

В Android 12 реалізують систему Project Mainline, яка є продовженням Project Treble і зменшує залежність Google від виробників смартфонів. Вона дозволить Google самостійно розповсюджувати апдейти системних компонентів через магазин Google Play Store.

Реалізація такої системи розповсюдження оновлень вимагає, щоб системні програмні компоненти поводилися на всіх Android однаково. Деякі експерти вважають, що це змусить вендорів відмовитися від унікальних функцій, які вони часто додають у прошивки смартфонів. Також їм може стати складніше розповсюджувати оновлення таких функцій.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися