Вівторок, 23 Липня, 2024

Правда про «якісну» електроніку Apple: розповідає незалежний ремонтник

Компанію Apple часто називають іконою, адже вона начебто ретельно підходить до розробки своїх продуктів. Фанати її продукції не припиняють хвалити фірму за увагу до найменших дрібниць та iPhone, iPad та Mac. Сама Apple також намагається пустити пил в очі користувачів, переконуючи їх у високій надійності гаджетів, хоча в суді доводить протилежне. Незалежний фахівець з ремонту «яблучних» гаджетів Луіс Россман розповів правду про електроніку Apple.Сама Apple намагається пустити пил в очі користувачів, переконуючи їх у високій надійності гаджетів, хоча в суді доводить протилежне

Відомий нью-йоркський ремонтник Луіс Россман почав займатися ремонтом пристроїв Apple у 2008 році і з часом зрозумів, що справи в індустрії кепські. Він запустив на YouTube свій канал, на якому вчить користувачів лагодити «яблучні» гаджети, а також бореться за право користувачів на ремонт. Apple є основним противником того, щоб дозволити незалежним майстерням та звичайним власникам самостійно ремонтувати свої гаджети.

Macbook Pro A1226/A1260 2007-2008

Моделі Macbook Pro A1226/A1260 випуску 2007-2008 років мають серйозний виробничий дефект. Їхня відеокарта NVIDIA серії 8600 з часом «відвалювалася» – деякі електричні контакти чіпу та плати самостійно руйнувалися. Apple в цьому не винна, адже такі дефектні чіпи отримали й інші вендори ноутбуків.

Apple досить погано проявила себе щодо гарантійних зобов’язань. Отримати гарантійний ремонт можна було лише після програмної перевірки, для чого необхідно було завантажитися в ОС. Але після «відвалу» відеокарти ноутбук переставав працювати, показуючи порожній екран. Оскільки перевірку неможливо було провести, користувачам відмовляли в гарантійному ремонті, і вони були змушені платити до $500.

Macbook Pro A1286

Apple однією з перших почала просувати маркетинг про корпус Unibody – це назва корпусів, які виконані із суцільного шматка металу. Однак Apple обманула покупців Macbook Pro A1286 – кришка дисплея цього ноутбука складалася з двох шматків алюмінію, які були склеєні в одну деталь. При цьому дизайнери Apple зробили так, що гаряче повітря системи охолодження від двох кулерів видувалося безпосередньо на місце склеювання:

З часом корпус Macbook Pro A1286 розвалювався на шматки. Apple не визнала наявність дефекту у ноутбуках ціною близько $2000 і користувачі ремонтували свої девайси платно.

Macbook Pro A1286/A1297

Наступне покоління ноутбуків компанії отримало також проблеми з електронікою.  Моделі Macbook Pro A1286/A1297 раптово вимикалися і іноді вмикалися, коли було холодно. Проблема крилася в тому, що чіп під назвою MCP, який об’єднує в собі «північний міст», «південний міст» та відеочіп, не отримував необхідну для своєї роботи напругу в 1,05 вольта. Напруга зникала через вихід з ладу крихітного конденсатора, який на електричній схемі позначений як C7771:

Цей конденсатор виходив з ладу тому, що мав занижені характеристики. Незалежні ремонтники замінювали його конденсатором більшого розміру, і проблема зникала.

iPhone 4

У 2010 році Apple випустила iPhone 4 і про його виробничий дефект чув, мабуть, кожен на цій планеті. Адже якщо просто взяти в руку цей смартфон, він втрачав сигнал мобільної мережі. Тогочасний директор Apple Стів Джобс докоряв користувачам, що вони неправильно тримають цей смартфон. А також випустив пластиковий чохол за $29, який прибирав проблему в апараті за $600.

«Якщо ви відчуваєте таку проблему з iPhone 4, тримайте мобільний телефон так, щоб не закривати виїмку в лівому нижньому кутку металевої рамки корпусу або використовуйте будь-який чохол», – йшлося в офіційній заяві.

iPhone 5

Наступна модель смартфона Apple, яка вийшла у 2012 році, мала значно меншу проблему – у неї приблизно за рік використання відмовляла кнопка живлення. Рівень відмов був настільки високим, що компанія у 2014 році оголосила гарантійну заміну кнопки.

Macbook Pro A1278

Власники моделей Maxbook Pro A1278 2009 року могли стикнутися з унікальним в індустрії дефектом. У цих гаджетів відмовляв шлейф SATA підключення жорсткого диска. Це пасивна деталь, яка є набором дротів і яка не рухається, не розтягується та не відчуває інших напружень. У 2012 році Apple випустила оновлену версію цього шлейфа, але він також з часом відмовляв.

Деякі користувачі замінили вже по 10 цих шлейфів, після чого брали ізоляційну стрічку алюмінієву фольгу та вручну обмотували шлейф, намагаючись його убезпечити від розриву:

Macbook Pro A1286 2010

Як і в моделях 2008/2009 років, Apple продовжила використовувати конденсатор з параметрами, які не підходять. Тому модель Macbook Pro A1286 2010 року також раптово вимикалася, збоїла та показувала чорний екран.

У 2013 році Apple оголосила про розширену гарантійну програму ремонту, однак її умови були завідомо неможливими для виконання. Під гарантію потрапляли лише ті ноутбуки, яким менше трьох років з дати купівлі. Більшість ноутбуків вартістю $2000-$3000, які вийшли у 2010 році, не могли скористатися гарантійним ремонтом.

Macbook Pro A1286 2011

У Macbook Pro 2011 року також були проблеми з відеочіпом з вини Apple. Чіп мав недостатнє охолодження, перегрівався, і «відвалювався». Проблема була настільки масштабною, що на Apple подали до суду.

У відповідь «яблучна» компанія у 2015 році запустила розширену гарантійну програму. Однак надії користувачів, на те, що стару плату їм замінять на нову материнську плату, не виправдалися. Apple міняла на так звані відновлені (refurbished) плати. Їх легко відрізнити від нових плат, оскільки всі компоненти від дії високої температури потемніли (нижнє фото):

Це були материнські плати, які змушували працювати за допомогою процедури «прожарювання». Це відомий спосіб задарма відновити роботу плат, в яких чіпи «відвалилися». Нагріваючи таку плату до високої температури, розірваний електричний контакт відновлювався, але ніхто не може сказати, коли контакт знову розірветься. Зазвичай відновлені таким чином плати працюють 2-6 місяців.

Macbook Pro Retina 2012

Ця модель відома тим, що для її роботи її необхідно було торкатися в певному місці. Якщо палець прибирали, комп’ютер відразу вимикався. Причина була у «відвалі» чіпу U8900, який створював напругу для живлення відеокарти. Притискаючи його пальцем можна було відновити електричний контакт, і ноутбук починав працювати.

Apple не ускладнювала собі життя: вона не шукала інші технології пайки, інші матеріали припою. Замість цього компанія наклеїла на чіп шматок гуми. Цей шматок з одного боку затискався чіпом, а з іншого – корпусом ноутбука вартістю $2750. Так компанія замінила палець – затиснута корпусом гума притискала чіп до материнської плати.

Однак гума з часом втрачає свої пружні властивості, і ноутбук все одно перестає працювати.

Mac Pro 2013

Схожий на пилосмок фірми Honeywell чи кошик для сміття Mac Pro 2013 року страждав від «відвалу» відеочіпу. У 2016 році Apple запустила розширену програму гарантійного ремонту обох відеокарт цієї робочої станції.

iPhone 6

Намагаючись робити смартфони тоншими і при цьому здешевлюючи виробництво, Apple знову прорахувалася. Випущений у 2014 році iPhone 6 мав надто м’який алюмінієвий корпус, який було легко зігнути в кишені. Мікросхема, яка контролювала роботу сенсорного екрана, «відвалювалася», що візуально можна було помітити як вертикальні лінії в горі екрана. Дехто ремонтував свої гаджети, приклеюючи шматок гуми на мікросхему та затискаючи її корпусом.

За такий дефект на Apple в 2016 році подали до суду. Постраждалі звинувачували компанію в тому, що вона знала про дефект, але відмовлялася безкоштовно ремонтувати смартфони. За полагодження Apple вимагає $149, офіційно звинувачуючи юзерів у тому, що вони неакуратно користувалися своїми смартфонами. Гарантія на замінений апарат складала лише 90 днів.

Macbook A1534 2015

У 2015 році Apple суттєво полегшила користувачам втрату їхніх даних: вона припаяла чіпи флеш-пам’яті на материнську плату. При будь-якій відмові материнської плати вже неможливо було вставити просто SSD в інший комп’ютер. Причина для хвилювання є: Macbook 2015 мав виробничий дефект, у ньому чіп розподілення живлення U4700 просто вмирав, навіть без залиття рідиною, ударів чи іншого впливу. Зазвичай чіп працював кілька років, після чого вмирав.

Apple не визнала наявність дефекту, але скоро багато Macbook A1534 2015 досягнуть критичного віку, і може пройти хвиля масових відмов.

Macbook Pro 2016

У ноутбуках Macbook Pro користувачі стикнулися з відмовами клавіатури. Вона мала новий механізм кнопок «метелик», який дозволяв зменшити товщину клавіатури, але при цьому збільшувався шум та знижувалася надійність. Клавіші відмовляли без помітних причин, таких як залиття рідиною. Іноді замість одної літери на екрані друкувалася зовсім інша.

Apple не визнала наявність дефекту і вимагала до $600 за ремонт. Можна було купити виключно клавіатуру за $150 без верхньої панелі корпусу та спробувати замінити її самостійно. Але це означало, що потрібно видалити близько півсотні заклепок, а потім на їхньому місці нарізати різьбу для гвинтів, які триматимуть клавіатуру на місці.

Macbook Pro 2016

Ця модель має також іншу суттєву проблему – з батареєю. Акумулятор ноутбука має схильність роздуватися. Це небезпечно, оскільки батарея може вибухнути. Роздування акумулятора також пошкоджує корпус та внутрішні компоненти ноутбука, особливо тачпаду, який знаходиться безпосередньо над ним.

Apple нещодавно оголосила про заміну роздутих акумуляторів в 13-дюймових MacBook Pro без сенсорної панелі Touch Bar, які випустили з жовтня 2016 року по жовтень 2017 року.

7 КОМЕНТАРІ

 1. Ну да, ноуты леново по 2000 уе надежнее)) да и телефоны тоже. Еще надежные тефоны всякие сяоми по 800 баксов и мейзы…
  Статья для успокоения тех, кто не может купить технику Apple. Совсем не надежные макбуки 2006-2008 годов, которые до сих пор работают и тянут все актуальные версии ПО…

  Ну а поломки бывают у любой техники, в т. ч. и у космической.

  PS. Облазил весь англоязычный сайт Луиса Россмана и нигде не нашел описанного здесь…

  • я теж подивився англоязичні ресурси, спеціально не шукав описаного вище, головне суть та характер статей. Так от – в нього справжня війна з адвокатами apple, які намагаються заборонити його діяльність по відновленню техніки, на його ресурси періодично влаштовують атаки. Так що apple є що ховати і ідеалізувати її зовсім не треба. І річ тут не про сяомі чи б.я. іншого виробника.

 2. Ты тупой, вот и не нашел. У чувака целый канал о ремонте яблочной продукции, и видео о описаных проблемах есть на его канале. Техника за такие деньги не должна иметь таких проблем.

  • не спорь с яблокофилами, они тебя пеной изо рта зальют) порой люди не могут себе признаться что потратили кучу бабла на разрекламированный бренд, а не качественное железо, вот и утешают себя.

 3. не описано как минимум трех распространееных проблем Pro Retina 2013 13″ 2015.
  1. брак материнки при котором при нагреве до 78 градусов отваливпется звуковуха и вайфай и ноут преврпщается в тыкву. офы при этом отказывают в гарантийном ремонте.

  2. брак матрицы, верхняя плетка начинает отклеиваться и идти пузырями. Apple проблему признал и замену матриц производит, только нужно месяц ждать без ноута )

  3. брак шлейфа экрана. при небольшой встряске шлейф отваливается и экраг вечно черный. у меня это было после падения рюкзака с ноутом с небольшой табуреточки в прихожей. это гарантийный случай, опять три недели без ноута и вуаля они поменяли мне шлейф на новый уже без этой проблемы.

  классная техника, да

 4. Пользуюсь макбуком с 2012 года и никаких проблем, описанных выше не испытал) более того, вообще никаких проблем и ремонтов не было. Работает на последнем ПО и работает также, как в первый год, может повезло, но однозначно разницу, после очень дорогого и “качественного» сони ваио на виндоус, который стал ужасно работать уже на второй год, почувствовал сразу…
  Может повезло, а может нужно проще ко всему относиться и признать, что от проблем никто не застрахован)

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися