Через «податок на соцмережі» в Уганді стало на 5 млн менше користувачів

Уперше про «податок на соцмережі» в Уганді заговорили у квітні 2018 року, а запровадили його вже в липні 2018 року

У 2018 році Уганда потрапила на перші сторінки ЗМІ завдяки своєму новому «податку на соціальні мережі». Він зобов’язував жителів країни платити гроші за доступ до таких сервісів, як Facebook, Twitter, WhatsApp та багато інших. Днями Комісія з телекомунікацій Уганди оприлюднила результат його роботи, який виявився негативним.

За даними комісії, за три місяці після введення податку в цій східноафриканській країні відмовилися від соціальних сервісів майже 3 млн користувачів. Також, за офіційною статистикою, податок дійсно платила лише половина з тих, хто залишився. Решта намагалася обійти вчинені владою перепони за допомогою VPN-сервісів. Загалом після введення нового податку від інтернету повністю відмовилося майже 5 млн громадян.

Уперше про «податок на соцмережі» в Уганді заговорили у квітні 2018 року, а запровадили його вже в липні 2018 року. Офіційна версія для цього традиційна: піклування про безпеку та поліпшення сервісів для громадян. Користувачі мають оплачувати щодня $0,05, щоб отримати доступ до Facebook, WhatsApp, Viber, YouTube, Skype, Twitter та інших сервісів. Міністр фінансів Уганди підрахував, що у країні з 17 млн активних інтернет-користувачів вдасться збирати по $19 з кожного жителя. При цьому ВВП країни у 2016 році становив $615 на кожного жителя.

Самі угандійці при цьому кажуть, що податок є прикладом прихованої цензури в країні, придушуючи вільне вираження. У цій державі президент не змінювався з 1986 року, а сама країна знаходиться в глибокій економічній ямі.