Неділя, 3 Березня, 2024

Google випробовує лазерний бездротовий інтернет у Project Taara

Інженери Google створюють нову технологію наземного бездротового інтернету. Фахівці, які працюють над проєктом Project Taara кажуть, що з цією технологією їм вдалося передати 700 ТБ даних на відстані 5 км протягом 20 днів.

Технологія оптичного зв’язку з пропускною здатністю 20 Гбіт/с для проекту Taara спочатку була частиною проекту Loon. Останній був проєктом покриття віддалених регіонів стільниковим зв’язком за допомогою повітряних куль, але його закрили.

Деякі технології, розроблені в рамках проекту Loon, залишилися цікавими, зокрема, канали оптичного зв’язку у вільному просторі (FSOC). Вони спочатку призначалися для з’єднання повітряних куль великої висоти польоту, а тепер ця технологія активно використовується, забезпечуючи високошвидкісний широкосмуговий зв’язок для людей в Африці.

Подібно волоконно-оптичним кабелям, але без кабелю, FSOC може створювати широкосмуговий зв’язок 20 Гбіт/с з двох точок, які мають пряму лінію огляду.

Проєкт наземного зв’язку створила лабораторія Alphabet moonshot lab X, щоб дати Taara шанс. Вони почали зі створення каналів зв’язку в Індії кілька років тому, а також декількох пілотних проектів в Кенії, і сьогодні X показав, чого він досяг, використовуючи свій бездротовий оптичний зв’язок для підключення послуг через річку Конго з Браззавіля в Республіці Конго і Кіншаси в Демократичній Республіці Конго.

Бездротовий оптичний зв’язок Taara досяг 99,9-відсоткової доступності протягом 20 днів, повідомляє керівник проекту Taara Баріс Еркмен. Так вдалося збільшити кількість оптоволоконних з’єднань, використовуваних місцевим телекомунікаційним партнером Econet і його дочірніми компаніями.

Причиною тестування технології в цьому місці є не тільки клімат, який, за визнанням команди, краще підходить для бездротового оптичного зв’язку, але і перешкода, створювана глибокою і швидкою річкою.

Міста знаходяться всього в декількох милях один від одного по прямій, але при прокладанні волоконно-оптичного кабеля зв’язок з Кіншасою повинен проходити майже 400 кілометрів, що робить доступ в інтернет в п’ять разів дорожче.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися