Субота, 22 Червня, 2024

Кнопка «Дизлайк» не працює: YouTube все одно показує те, що вам не подобається

Якщо ви активно намагаєтеся «тренувати» YouTube, натискаючи кнопки «дизлайк» та «не цікавить», – це даремна робота. YouTube ігнорує ці кнопки і все одно показує відео, які не цікаві користувачам. Такі результати показало нове дослідження Mozilla, запущене наприкінці 2021 року.

Використовуючи дані рекомендацій щодо відео від понад 20 000 користувачів YouTube, дослідники Mozilla виявили, що такі кнопки, як «не цікавить», «не подобається», «припинити рекомендувати канал» і «видалити з історії переглядів» не ефективні. Вони не запобігають появі нецікавих відео в рекомендаціях.

Навіть у найкращому випадку з цими кнопками більше половини рекомендацій користувачів були відео, схожі на ті, що їх не цікавить. У гіршому випадку кнопки майже не блокували подібні відео.

Щоб зібрати дані з реальних відео та користувачів, дослідники Mozilla залучили волонтерів, які використовували розширення для браузера RegretsReporter.

Використовуючи дані, зібрані з понад 500 мільйонів рекомендованих відео, асистенти дослідників створили понад 44 000 пар відео — одне «відхилене» відео та відео, рекомендоване YouTube.

Потім дослідники самостійно оцінювали пари або використовували машинне навчання, щоб вирішити, чи була рекомендація занадто схожою на відео, яке користувач відхилив.

Порівняно з базовою контрольною групою, надсилання сигналів «не подобається» та «не цікавить» було лише неефективним у запобіганні поганим рекомендаціям, запобігаючи 12% з 11% поганих рекомендацій відповідно.

Кнопки «Не рекомендувати канал» і «Видалити з історії» були трохи ефективнішими — вони запобігли 43 відсоткам і 29 відсоткам поганих рекомендацій.

Прес-секретар YouTube Елена Ернандес каже, що така поведінка є навмисною, оскільки платформа не намагається блокувати весь контент, пов’язаний з темою. Але Ернандес розкритикувала звіт, заявивши, що в ньому не враховано, як розроблено елементи керування YouTube.

«Важливо те, що наші елементи керування не відфільтровують цілі теми чи точки зору, оскільки це може мати негативні наслідки для глядачів, наприклад створення ехокамер, — сказала Ернандес виданню The Verge. – Ми вітаємо наукові дослідження на нашій платформі, тому нещодавно ми розширили доступ до Data API через нашу програму дослідників YouTube. У звіті Mozilla не враховується, як насправді працюють наші системи, і тому нам важко отримати багато інформації».

Ернандес каже, що Mozilla не враховує, як працює система рекомендацій YouTube. Параметр «не цікавить» видаляє певне відео, а кнопка «не рекомендувати канал» запобігає рекомендованню каналу в майбутньому, каже Ернандес. Компанія каже, що не прагне припиняти рекомендації всього контенту, пов’язаного з темою, думкою чи доповідачем.

«Я вважаю, що у випадку з YouTube платформа збалансовує взаємодію користувачів із задоволеністю користувачів, що, зрештою, є компромісом між рекомендацією контенту, який змушує людей проводити більше часу на сайті, та контентом, який, на думку алгоритму, сподобається людям, – сказала дослідниця Mozilla Бекка Рікс. – Платформа має можливість налаштовувати, який із цих сигналів має найбільшу вагу в її алгоритмі, але наше дослідження показує, що відгук користувачів не завжди є найважливішим».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися