Субота, 20 Квітня, 2024

На Xiaomi наклали санкції: бізнес помножать на ноль?

США внесли китайського виробника смартфонів Xiaomi в чорний список. Американським компаніям заборонено співпрацювати з фірмами із цього списку. Схожі санкції два роки назад наклали на Huawei і тепер її смартфонний бізнес рухається у бік зникнення.

Окрім Xiaomi в чорний список потрапили ще вісім китайських компаній, чий перелік склало міністерство оборони США. Відомство внесло до списку Xiaomi через її зв’язки із китайськими військовими.

Американських інвесторів зобов’язали вивести свої активи з бізнесу Xiaomi до 11 листопада 2021 року.

Компанія Huawei була однією з перших, які потрапили до списку санкцій. На той момент цей гігант наближався до позиції найбільшого виробника смартфонів у світі і навіть на короткий час досяг такого титулу. Санкції розширили, заборонивши доступ до апаратних компонентів, що використовують американські технології. За кілька місяців після цього рішення у Huawei повідомили, що її смартфонний бізнес може зникнути.

В грудні 2020 року Сполучені Штати додали ще десятки китайських компаній до «чорного» списку Міністерства торгівлі. Серед включених у перелік є великий виробник мікросхем SMIC та виробник дронів DJI. Заборона експорту будь-яких американських технологій виробнику дронів може серйозно порушити ланцюжки поставок і підірвати бізнес DJI. Також американські магазини навряд чи зможуть здійснювати прямий продаж продуктів DJI або вести справи з цією компанією.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися