Четвер, 13 Червня, 2024

З’явився пошуковик, що шукає за правилами користувача

Якщо вам хотілося іноді заблокувати певні сайти з видачі Google або сортувати їх по-іншому, вам варто поглянути на пошуковик Brave Search. Він отримав експериментальну нову функцію під назвою Goggles. Вона дозволяє користувачам визначати набір правил, які можна застосувати до результатів пошуку.

Фактично, інструмент дозволяє змінювати рейтинг результатів відповідно до видів контенту, до якого користувач хоче отримати доступ. У прикладі, наданому Brave, результати за пошуковим терміном «політика» були налаштовані на пріоритетність публікацій з технічних блогів. Публікації з таких джерел зазвичай витісняють великі новинні ЗМІ.

На сторінці керівництва по налаштуванню Googles (https://github.com/brave/goggles-quickstart) наведені такі готові файли:

  • Технічні блоги — переранжуйте результати, щоб збільшити вміст у технічних блогах. Список технічних блогів, взятих з кількох джерел (blogsurf.io, refined.blog тощо), які не перевірено та не схвалено Brave.
  • Hacker News — надає пріоритетним доменам, популярним у спільноті Hacker News, за вирахуванням тих, які увійдуть до 1000 найбільш перегляданих веб-сайтів.
  • Програмування Rust — переранжування результатів для покращення вмісту, пов’язаного з мовою програмування Rust.
  • Блокувати Pinterest — переранжуйте результати, щоб видалити сторінки / потоки, розміщені на Pinterest.
  • Видалення скопійованого контенту — переранжування результатів, щоб видалити скопійований контент (наприклад, потоки StackOverflow або переклади GitHub).
  • 1k short — переранжуйте результати, щоб видалити сторінки, знайдені в 1000 найбільш перегляданих веб-сайтів. Список найпопулярніших сайтів із tranco-list.eu. Сайти з вищим рейтингом, не перевірені чи схвалені Brave.

«Світ занадто різноманітний для одного рейтингу, тому Goggles відкриває пошуковий рейтинг і фільтрацію прозоро, щоб усі могли використовувати, ділитися та покращувати», – написала компанія у прес-релізі.

Запущений у бета-версії рівно рік тому, Brave Search на сьогоднішній день демонструє вражаюче зростання. За перший рік Brave Search обслуговував понад 2,5 мільярда запитів – віха, досягнута за чверть часу, що знадобився його прямому супернику DuckDuckGo.

Офіційний запуск Brave також збігається з періодом, коли DuckDuckGo (чия пошукова система побудована на основі Microsoft Bing) переживає падіння популярності після того, як з’ясувалося, що він не відфільтровує трекери Microsoft згідно з угодою з гігантом із Редмонда. .

Навпаки, Brave представляє свою пошукову систему як єдину альтернативу на ринку, яка в першу чергу забезпечує конфіденційність, яка дійсно не залежить від великих техногігантів, оскільки працює на основі власного власного веб-індексу.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися