Смартфони Android візьмуть технологію заряджання у айфонів: стандарт Qi2 реалізує можливості Apple MagSafe

Головною фішкою Qi2 порівняно з попереднім поколінням Qi стало автоматичне позиціонування пристрою на зарядні панелі. Для цього використали рішення з MagSafe - набір кільцевих магнітів в девайсі та бездротовій підставці.

На виставці CES 2023 представили нове покоління бездротового заряджання для смартфонів Android. З користувацької точки зору стандарт Qi2 (читається як «чи два» ) є аналогом бездротового заряджання Apple MagSafe. Більш того, новий стандарт заснований на рішенні Apple і профілі Magnetic Power Profile.

Головною фішкою Qi2 порівняно з попереднім поколінням Qi стало автоматичне позиціонування пристрою на зарядні панелі. Для цього використали рішення з MagSafe – набір кільцевих магнітів в девайсі та бездротовій підставці.

Завдяки автоматичному позиціонуванню девайса на котушці бездротової зарядки забезпечується максимальна швидкість заряджання, а також зменшується виділення тепла.

Qi2 також дозволить компаніям додавати бездротову зарядку до своїх пристроїв, які не можна заряджати за допомогою сучасних пристроїв типу “плоска поверхня-плоска поверхня”.

Остаточні характеристики стандарту будуть оприлюднені пізніше цього року.

Apple представила MagSafe у серії iPhone 12 у 2020 році. Хоча з тих пір для пристроїв Android з’явилося багато схожих на MagSafe адаптерів, жоден із них не пропонує такого ж користувацького досвіду, як рішення Apple. Запровадження компанією WPC технології MagSafe на Android значно покращить екосистему аксесуарів, яка знайшла обмежене застосування серед виробників аксесуарів.

Пол Голден, директор з маркетингу Wireless Power Consortium, підтвердив, що Qi2 спочатку підтримуватиме швидкість заряджання до 15 Вт — так само, як Qi. Щойно стандарт буде завершено цього року, консорціум почне працювати над версією специфікації з більшою потужністю та швидшою зарядкою.

Консорціум очікує, що перші телефони та зарядні пристрої з підтримкою Qi2 з’являться на ринку до святкового сезону 2023 року.

Стандарт Qi, розроблений Консорціумом бездротової електроживлення (WPC), вийшов у 2010 році і зараз застарів, що змусило багатьох виробників смартфонів запропонувати свої рішення. Проте всі наявні стандарти бездротового заряджання на Android страждають від однієї проблеми: пристрій має правильно вирівнятися на зарядній панелі, щоб зарядка почалася. Apple вирішила цю проблему за допомогою своєї технології MagSafe, яку WPC тепер використовує як основу для Qi2.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я