Неділя, 14 Квітня, 2024

США висунули Huawei офіційне звинувачення в порушенні санкцій та крадіжці технологій

Історія з Huawei набирає обертів – компанія днями отримала офіційне сповіщення про кримінальну справу. США висунула звинувачення як проти фінансового директора Мен Ваньчжоу, яка є дочкою засновника компанії, так і проти безпосередньо найбільшого у світі виробника телекомобладнання.

Міністерство юстиції США звинуватило Huawei та її фінансового директора Мен Ванчьжоу у змові для порушення санкцій США. Китайський вендор, попри заборону, вів бізнес з Іраном, використовуючи для цього дочірню компанію. Huawei намагалася приховати факт існування такої, але це викрилося на початку січня 2019 року.

За обвинувальним актом Huawei підозрюється також у намаганнях вкрасти комерційну таємницю у мобільного оператора T-Mobile. Також компанія звинувачується в обіцянці премій працівникам, які збирають конфіденційну інформацію про конкурентів. Раніше Huawei заявила, що суперечки з T-Mobile врегулювали у 2017 році.

Проти самої Мен Ваньчжоу, яку заарештували ще в грудні 2018 року, офіційне обвинувачення висунули лише зараз.

Поки фінансовий директор Huawei Мен Ваньчжоу, яка є дочкою засновника компанії, намагається не потрапити за ґрати у США, у Польщі днями арештували ще одного топ-менеджера цього виробника. Станіслав Ван обіймав посаду директора з продажу Huawei у Польщі, а також був начальником місцевого відділення прес-служби компанії. Його підозрюють у шпигунстві, а експерти пов’язують усі події з розгортанням мереж 5G і постачанням обладнання для цього.

У Huawei новину прокоментували стримано: «Huawei знає про ситуацію, і ми вивчаємо її». Також компанія повідомила, що за дії, які суперечать політиці компанії, і за нанесення шкоди репутації Станіслава Вана звільнили.

Якщо цікаво, чому Huawei є непрозорою компанією та навколо неї політичні суперечки, читайте статтю «Що таке Huawei Technologies і чому навколо неї політичні суперечки».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися