Субота, 20 Квітня, 2024

У квітні несертифіковані Android можуть отримати проблеми з повідомленнями, якщо використовують Google Messages

Стандартний для багатьох Android додаток обміну повідомленнями Google Messages може перестати працювати на несертифікованих гаджетах. Інформація про це з’явилася в коді нової версії цієї програми під номером 7.2.203.

В коді Google Messages 7.2.203 є наступний рядок:

<string name=”ip_compliance_warning_message”>On March 31, Messages will stop working on uncertified devices, including this one.</string>

Цей рядок повідомляє, що 31 березня програма перестане працювати на несертифікованих девайсах, включаючи поточний гаджет.

Google Messages – це додаток, з технологіэю обміну розширеними повідомленнями RCS, яка має замінити SMS та месенджери. Перевага в тому, що кожен Android отримує у стандартному клієнті Google «Повідомлення» (Messages) ті ж самі функції, які пропонують месенджери. При цьому не потрібно встановлювати сторонні месенджери та додатки, які несумісні між собою. До речі, в Україні RCS вже доступний.

Несертифіковані девайси – це гаджети, які не проходили або провалили сертифікацію Google для надання їм доступу до сервісів Google Mobile Services.

Найбільш гучний приклад таких несертифікованих девайсів – гаджети Huawei останніх місяців. Однак це також можуть бути моделі інших брендів, включаючи відомі марки. Вендори воліють пропустити сертифікацію Google, оскільки ліцензування нового смартфона в лабораторіях Google складає від $5 до $10 тисяч. Відмова несертифікованим гаджетам доступу до Google Messages є продовженням політики блокування вендорської свободи. В 2018 році пошуковий гігант почав відключати такі апарати від свого магазину Google Play.

Для покупців гаджетів на Android сертифікація стає важливою, і вони мають змогу пересвідчитися в її наявності. Перевірити сертифікацію свого смартфона можна на сторінці Google Play Help або в меню самого смартфона.

Google уже кілька років посилює тиск на екосистему Android завдяки своєму контролю над сервісами Google Play, YouTube, Gmail та іншими. Пошуковий гігант тисне як на вендорів, так і на звичайних користувачів, лякаючи останніх ненадійністю та небезпекою несертифікованих девайсів.

«Пам’ятайте, що ваш [не сертифікований] гаджет може не бути безпечним та може не працювати належним чином. Ми рекомендуємо вам звернутися до виробника чи продавця, щоб попрохати сертифікований пристрій», – йшлося на офіційному сайті Google.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися