Четвер, 30 Травня, 2024

USB-кабель BusKill може знищити комп’ютер з Linux, якщо його викрадуть

Кабель BusKill може стати в нагоді журналістам, активістам та правозахисникам, яким потрібно мати надійний захист своїх файлів навіть якщо їх захопили зненацька. Цей кабель миттєво блокує комп’ютер, а машину з Linux можна сконфігурувати так, щоб він її знищував.

Проект BusKill – це спеціальний магнітний роз’ємний кабель USB. Він дія як вимикач, блокуючи комп’ютер, якщо хтось фізично вихопить машину, тим самим від’єднавши магнітні роз’єми.

Хоча BusKill працює вже більше двох років як самостійний проект, але він потребував багато знань для використання. Будь-хто, хто має обладнання, міг скомпілювати вихідний код, але він працював тільки в Linux, і компоненти швидко розпродавалися.

Після краудсорсингових зусиль кабель тепер доступний для покупки за ціною від 59 доларів США. Він отримав супутній додаток, який працює на macOS, Windows і Linux. З цією програмою людина може легко вмикати і вимикати кабель одним натисканням кнопки.

BusKill призначений для блокування комп’ютера, коли його фізично забирають з ваших рук. Користувачі Linux можуть додатково налаштувати додаток для запуску команди самознищення, яка видаляє криптографічні ключі пристрою, роблячи дані комп’ютера недоступними всього за кілька секунд.

Хоча BusKill розроблявся з урахуванням інтересів журналістів і активістів, кабель також може захистити комп’ютери мандрівників у відпустці та інших користувачів з високим ризиком, таких як криптотрейдери.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися