Неділя, 26 Травня, 2024

Дівчата, що кривляються під музику, породжують музичні хіти – TikTok змінює музичну індустрію

Хочеш хітову пісню? Зроби її в тренді на TikTok. Подобається вам це чи ні, але TikTok змінює музичну індустрію.

“Тік-Ток-хто?” – була відповідь співачки Адель на пропозицію її керівництва просувати свою музику для більш молодої аудиторії через мережу Tiktok. Це соцмережа обміну відео, що належить китайській компанії ByteDance.

“Якщо всі пишуть музику для TikTok, то хто робить музику для мого покоління?”- запитала вона.

Адель може протистояти, але платформа, тим не менш, популяризує і просуває її пісню «Легко для мене». Автори відео використали трек у майже в мільйоні відеороликів в перший місяць після його випуску.

Це тому, що культура творців на TikTok змінює спосіб створення хітів, спосіб просування музики і те, як світ відкриває для себе музику, навіть для тих артистів, які вважають за краще не займатися нею.

@kikakiimInst: kikakim?? C? Chill Th?i (DJ TuSo & LEA Remix) – Chillies & Suni H? Linh & Rhymastic

ТікТок робить хіти

На початку 2019 року невідомий 19-річний студент, який кинув коледж в Атланті, штат Джорджія, потрапив у заголовки газет по всьому світу.

Живучи в будинку своєї сестри і відчуваючи себе трохи самотнім, в грудні 2018 року він купив простий біт за 30 доларів США, записав пісню, наполовину кантрі, наполовину реп, і розмістив її в Soundcloud і соціальних мережах.

Артист потрапив в новини тому, що журнал Billboard видалив пісню зі своїх чартів країни, після того як вона набрала популярність, увійшовши як в чарти країни, так і в чарти General Hot 100.

Виконавця звали Ліл Нас Ікс, і пісня Old Town Road, яка з тих пір стала найуспішнішою піснею всіх часів та першою піснею, що отримала 15-кратну платину. Багато в чому цей успіх можна пояснити тим, що пісня стала раннім “мемом” TikTok, підхопленим мільйонами користувачів.

Олд-Таун-Роуд стала відправною точкою для серії вірусних музичних успіхів на TikTok. У кожному випадку артисти досягли популярності, оскільки їхні пісні використовувалися мільйонами користувачів TikTok у своїх відео.

Вірусність на TikTok потужна, але непередбачувана. Деякі з найбільших світових хітів 2021 року отримали невелику популярність, коли вони спочатку вийшли для невеликої аудиторії.

Найуспішніша поп-пісня Африки за всю її історію, Ckay’s Love Nwantiti, випущена в 2019 році, але отримала популярність тільки в 2021 році і в даний час використовується в більш ніж 7 мільйонах відеороликів TikTok.

Точно так само австралійський Masked Wolf опинився в центрі уваги в 2021 році, отримавши номінації на п’ять премій ARIA. Його пісня “Астронавт в океані” стала світовим хітом через понад два роки. Адже її використали у більш ніж 18 мільйонах відеороликів TikTok.

І хоча багато художників, таких як Lil nas X, спеціально створюють музику для віральності на TikTok, інші стають вірусними, навіть не знаючи про платформу.

«Я ніколи не робив Астро, щоб бути на Тіктоку. Я навіть не знав, що таке TikTok, коли випустив Астронавта», – розповів виконавець Masked Wolf.

TikTok піднімає навіть старі хіти

Але соцмережа дарує популярність не лише новим трекам. Старі пісні отримують чудове повернення з абсолютно новою аудиторією.

Тіктокер Натан Аподака став вірусним із відео, на якому він ковзає по шосе на своєму лонгборді, недбало попиваючи журавлинний сік з пляшки. У ролику він синхронізував свої губи з хітом Fleetwood Mac 1977 року.

@420doggface208################? Dreams (2004 Remaster) – Fleetwood Mac

Згодом Dreams використали мільйони користувачів TikTok і трек знову увійшов до Billboard Hot 100 більш ніж через 40 років після його початкового випуску.

Як працює TikTok

Відеоролики, створені в додатку TikTok, короткі. Більшість відеороликів тривають менше 15 секунд, хоча можливі відеоролики тривалістю до 60 секунд.

Музика відіграє велику роль у цих відео, багато хто показує танцювальні рухи або синхронізацію губ під трек. Хоча є й інші, де користувачі розмовляють, навіть даючи фінансові поради. Коли користувачі створюють свої відео, вони зазвичай вибирають пісню і вибирають короткий кліп, часто найбільш пам’ятні фрагменти пісні, такі як приспів або ритм-секцію.

Користувачі можуть завантажувати свої власні звукові кліпи, але додаток виявить матеріали, захищені авторським правом, які його власники не дозволяють на платформі, і відключить звук. Замість цього в останні роки TikTok зібрав великий каталог музики, авторизованої великими музичними лейблами.

Вірусність на TikTok часто породжується челенджами – дією, яку потрібно виконати. Мільйони користувачів створюють свої власні версії такої дії. Часто це візуальна історія або танцювальний рух, поставлений на один і той же музичний кліп.

Наприклад, у челенджі #yeehaw, який приніс славу Old Town Road, люди одягалися в звичайний одяг і танцювали так до тих пір, поки ритм не змінювався в кліпі, після чого вони миттєво перетворювалися на ковбоїв.

TikTok впливає на Spotify, Apple Music, YouTube

Хоча відео на TikTok безпосередньо не сприяють успіху в чартах, існує пряма кореляція між тим, що пісня стає вірусною на TikTok, і тим, що вона набирає популярність на платформах музичного стримінгу, таких як Spotify, Apple Music або YouTube, які, в свою чергу, вносять свій внесок в чарти Billboard.

Для артистів, слухачів та музичної індустрії це означає нові зміни. Оле Оберман, глобальний керівник відділу музики для TikTok і ByteDance, розповів про вплив на артистів, музичну індустрію і любителів музики.

Оле вказує на різноманітність музики на TikTok і нові можливості для пошуку музики, що виходить далеко за рамки звичайного смаку. Він також підкреслює роль TikTok у відкритті артистів з усіх куточків земної кулі.

«Я дійсно бачу досить глибокий вплив на глобальну природу музики в результаті TikTok, а також потокової передачі музики в цілому. У пісні, яка виходить з Австралії, Індії, Кореї, Японії або Саудівської Аравії, стало більше можливостей, щоб в кінцевому підсумку стати світовим хітом, який почує аудиторія по всьому світу», – каже він.

Алгоритм TikTok подає нові відео у вигляді нескінченного потоку, дозволяючи користувачам швидко знайомитися з великою кількістю нової музики, враховуючи, що відео дуже короткі. Коли користувачеві подобається певна пісня, простим дотиком він може миттєво переглянути більше відео, що використовують цей музичний трек.

Музична індустрія також приєднується, переконана вірусним успіхом, який виробляє платформа.

«Я думаю, що зараз прийшла згода, тому що це те, чого хочуть фанати. І це спосіб створити більше взаємодії з музикою, але протягом багатьох років було багато опору, тому що це було просто не так, як традиційно працювала музична індустрія», – каже Оберманн.

Музику спеціально почали адаптувати до TikTok

Те, що ми бачимо сьогодні, швидше за все, тільки початок, як з точки зору нових форм творчого самовираження, так і просування і маркетингу музики новими способами.

До цих пір велика частина вірусності відбувалася органічно. Але успіх також залучає інвестиції і музичні лейбли все частіше наймають професійних впливових людей, щоб використовувати свою музику або працювати з консультантами, щоб зробити пісні більш придатними до TikTok, в спробі створити наступну вірусну тенденцію.

За матеріалами: The Conversation

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися