Вівторок, 28 Травня, 2024

Смартфони можуть стати супутниковими телефонами: 5G запускають на супутниках

Такі компанії, як Ericsson, Qualcomm і Thales, тестують технологію супутникового зв’язку на базі 5G. Завдяки цьому потреби у мобільних вежах на поверхні Землі не буде. Базовими станціями слугуватимуть супутники на низькій навколоземній орбіті (LEO).

Ericsson, Qualcomm і Thales провели серію досліджень і симуляцій, щоб переконатися в здійсненності використання 5G на супутниках. Вони готові провести тестування варіантів використання смартфонів і валідацію неземних мереж 5G NTN.

3GPP – глобальний орган зі стандартизації – вперше надає підтримку для неземних мереж. Якщо випробування пройдуть успішно, майбутні смартфони 5G можуть мати вбудовану підтримку 5G NTN, фактично перетворюючи їх на супутникові телефони.

Раніше очікувалося, що Apple перетворить iPhone на повноцінний супутниковий телефон. Але у компанії не надали повноцінний зв’язок через супутник. Смартфон зможе надсилати лише екстрені повідомлення. Очікується, що підтримку супутникового зв’язку Apple впровадить у iPhone 14.

Декілька компаній, у тому числі OneWeb і Starlink Ілона Маска, створюють угруповання LEO. Вони пропонують набагато швидше з’єднання з меншою затримкою, ніж застарілі супутникові технології.

Це прокладає шлях до більш просунутих пропозицій супутникового широкосмугового зв’язку, які конкурують навіть із фіксованим зв’язком. Додавання 5G до мережі забезпечить ще одну можливість для операторів, підприємств і державного сектору.

Окрім розширення покриття океанів, гір і пустель, 5G NTN покращить міжнародний роумінг і запропонує резервний канал на випадок серйозного збою наземноъ мережі або стихійного лиха. Урядовий зв’язок був би іншим потенційним випадком використання, враховуючи характеристики безпеки 5G.

«Це співробітництво між Ericsson, Thales і Qualcomm Technologies у тестуванні та перевірці стане важливою віхою в історії комунікацій, оскільки кінцевий результат може фактично означати, що незалежно від того, де ви знаходитесь на Землі – посеред океану чи найвіддаленішого лісу – висококласне, безпечне та економічно ефективне підключення буде доступне через спільне супутникове та наземне підключення 5G», – сказав Ерік Екудден, технічний директор Ericsson.

Метою наступного етапу тестування є перевірка різних технологій, необхідних для роботи 5G NTN. Це включає смартфон, корисне навантаження супутника та компоненти наземної мережі.

Ericsson використовуватиме технологію віртуальної мережі радіодоступу (vRAN) для обробки радіосигналів із космосу, тоді як Qualcomm надасть тестові телефони, а Thales планує перевірити корисне навантаження радіосупутника. Потім випробувачі будуть емулювати поширення радіохвиль 5G і часові затримки між супутниками та тестовим обладнанням.

«Хоча ще занадто рано говорити про те, коли будь-який прототип супутника, обладнаного 5G, може бути запущений на орбіту для реального оперативного використання, високотехнічне наземне тестування та робота з перевірки, запланована між Ericsson, Thales і Qualcomm Technologies, є ключем до реалізації цього» – додав Екудден.

Сузір’я супутників на низькій навколоземній орбіті дозволяють отримати швидкий інтернет у віддалених регіонах. Але такі сузір’я ще не здатні забезпечити дійсно глобальне інтернет-покриття, оскільки вони прив’язані до наземних станцій.

Щоб позбутися потреби у наземних станціях необхідно, аби супутники могли пересилати сигнал один одному. Наприклад, Starlink від Ілона Маска, який значно допоміг українським військовим у перші дні війни та дозволив швидко відновити мобільний зв’язок в деокупованих українських містах, майже не покриває найбільш східні регіони України. Інженери уже працюють над вирішенням цієї проблеми. Sony, наприклад, пропонує використати для цього лазерний зв’язок.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися