«Молодь перестає користуватися голосом». Гендиректор Vodafone Україна розповіла про тренди мобільного зв’язку

В Україні поки що доходи від голосу переважають. Але ми вже бачимо колосальні темпи зростання доходів від data.

У Європі та США голосовий трафік вже давно надається безплатно. Україна теж рухається таким шляхом, але для цього потрібно збільшити «смартфонізацію» українців. Про тренди розвитку мобільного зв’язку TechToday розповіла Ольга Устинова, генеральний директор Vodafone Україна.

Ольга Устинова - генеральний директор Vodafone Україна

Молоді люди охочіше пишуть повідомлення, ніж говорять

Спочатку телефон створювався для того, щоб розширити комунікацію, але зараз усе відбувається з точністю до навпаки. Молодь перестає користуватися «голосом», а більше спілкується «поштою».

Ми бачимо, що багато «голосу» йде у WhatsApp, Viber та інші месенджери. Молоді люди охочіше пишуть повідомлення, ніж говорять. Якщо їм довго писати повідомлення, вони просто надиктовують його і відправляють у месенджер.

Напевно, для середньостатистичного українця старше 30 це виглядає досить дивно. Але все це говорить про те, наскільки сильно змінюється профіль споживання. Раніше для операторів «data» (дані) були додатковим сервісом, зараз вони стають основним сервісом. І під ці запити змінюється конфігурація мережі.

Ми рухаємося в бік безплатного «голосу»

В США розмови безкоштовні

У країнах, де 4G розвивався в нормальному еволюційному порядку, де ця технологія була впроваджена раніше, ніж у нас 3G, доходи від data-трафіку вищі, ніж від «голосу».

В Україні поки що доходи від голосу переважають. Але ми вже бачимо колосальні темпи зростання доходів від data. Тому Vodafone формує зовсім інші тарифи – ми їх називаємо v&d тарифи (від словосполучення voice and data), тобто фактично тарифів без data вже не існує.

Абонента не повинно хвилювати, по якому каналу йому приходить дзвінок або повідомлення. Ми даємо абоненту місячний пакет голосового і data-трафіку, щоб він користувався тим каналом, який йому зручніший у цей момент.

Якщо подивитися, як формуються тарифи в США, Європі, то там голос взагалі надається безплатно, а вартість пакета визначається тільки обсягом інтернет-трафіку, який до нього входить.

Україна теж до цього наближається. Голосовий трафік усередині мережі у нас давно безплатний, платними залишився тільки «голос» за її межами. Але чим більше внутрішньомережевих бар’єрів створюють оператори, тим більше трафіку йде в такі додатки, як WhatsApp, Viber та ін. Логічно давати клієнту те, що йому потрібно, а не намагатися вибудовувати бар’єри.

Україна потребує «цифрової держави»

Є такий показник, як проникнення смартфонів на мережі. В Україні тільки трохи більше 40% абонентів мають смартфони. А якщо говорити про апарати з підтримкою LTЕ, то їхнє проникнення ще менше – на рівні 12-15% від всієї бази. Велика частина смартфонів зосереджена в Києві і декількох великих містах, а в регіонах більшість людей продовжує користуватися кнопковими апаратами.

Ми ведемо переговори з державою і регулятором для того, щоб зробити «цифрову державу», щоб усі послуги, які надаються державою, можна було отримати, не виходячи з дому. Для цього потрібно побудувати 3G-мережі навіть у найвіддаленіших місцях і поміняти телефони на смартфони. Зате цей крок прискорить розвиток держави в цілому.

Завдання оператора – якомога швидше провести «смартфонізацію»

Vodafone Україна пропонує недорогі смартфони

У магазинах Vodafone Україна продаються смартфони, але ми не заробляємо на них. Ми хочемо дати людям якісні гаджети за доступною ціною. Будемо пропонувати недорогі смартфони Vodafone хорошої якості, апарати інших виробників, якщо ціни на них будуть конкурентними.

Наше завдання як оператора – якомога швидше провести «смартфонізацію». Ми розуміємо купівельну спроможність наших клієнтів, приблизно уявляємо, скільки вони готові платити на місяць кредитів за смартфон, і на основі цього намагаємося сформувати правильні пропозиції.

Наприклад, ділимо вартість смартфона на 12 місяців, вкладаємо туди послуги зв’язку, і людина отримує, скажімо, за 150 грн на місяць смартфон з повним пакетом сервісів. Для абонента все просто: він приходить до оператора, підписує на рік договір і отримує сучасний апарат з підключеними послугами зв’язку.

До речі, ми готуємо ряд тарифних пропозицій, які з’являться в середині літа. Поки це дуже великий секрет, але обіцяю, що чекати залишилося трохи і вони дуже здивують ринок.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я