Як пришвидшити бюджетний Xiaomi – оптимізація роботи MIUI

Є прості способи, за допомогою яких можете підвищити швидкість свого смартфона. Ви можете прискорити інтерфейс MIUI, що особливо відчутно на мобільниках бюджетного рівня.

Якщо ви використовуєте смартфон Xiaomi, то є прості способи, за допомогою яких можете підвищити швидкість свого смартфона. Ви можете прискорити інтерфейс MIUI, що особливо відчутно на мобільниках бюджетного рівня.

1. Увімкніть розширення пам’яті

Бюджетні смартфони мають замалу кількість оперативної пам’яті, але виробник вирішив проблему за допомогою флеш-пам’яті. Це функція розширення RAM, яка використовує кілька гігабайтів флеш-накопичувача як оперативну пам’ять. Подібне рішення використовується у ком’ютерах з майже моменту їхньої появи і називається файл підкачування або своп-файл.

Флеш-пам’ять працює дуже повільно порівняно з оперативною пам’яттю. Однак операційні системи створюють багато непотрібного кешу, який займає оперативну пам’ять. При активації своп-файла кеш переміщується в нього, звільняючи оперативну пам’ять для додатків.

2. Увімкніть автоматичне очищення кешу

Кеш іноді досягає такого розміру, що замість прискорення доступу до даних сповільнює його. Використовуйте функцію автоматичного очищення кешу, щоб телефону було легше працювати.

Функція автоматичного очищення кешу Xiaomi MIUI спрацьовує щоразу при блокуванні екрану смартфона. Також можна налаштувати її активацію за розкладом.

3. Блокуйте рекламу в системних програмах

Xiaomi заробляє додаткові гроші, показуючи рекламу в своїх системних додатках прошивки MIUI. Показ цих оголошень вимагає певної процесорної потужності та оперативної пам’яті. Це означає, що реклама може призвести до сповільнення роботи смартфона.

Заблокуйте рекламу, налаштувавши використання приватного DNS dns.adguard.com. Або скористайтеся одним із блокувальників реклами для Android.

4. Вимкніть системну анімацію

Будь-який смартфон працює швидше, ніж вам здається. Просто його інтерфейс гальмує анімація, адже на відображення плавного згортання вікон чи переходу між меню потрібен час. Вимкнувши анімацію вікна та меню відкриватимуться миттєво, що суб’єктивно сприйматиметься як пришвидшення роботи гаджета.

Для налаштування системної анімації зайдіть у меню розробника та поставте опції масштабу анімації рівними нулю.

5. Тримайте вільне місце у флеш-пам’яті

Смартфони дозволяють повністю заповнити вбудований флеш-накопичувач. Але виробники чомусь не кажуть, що цього робити не можна – операційна система потребує вільного місця для роботи, адже їй потрібно кудись писати кеш, тимчасові файли тощо.

При заповненні накопичувача у найкращому випадку смартфон починає просто гальмувати, у найгіршому – «злітає» прошивка (це часте явище на iPhone, коли вони перестають вмикатися внаслідок заповнення флеш-пам’яті).